Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rostliny do terária

Chtěla bych do terária vsadit nějaké živé pokojové rostliny a potřebovala bych od někoho zkušeného poradit s výběrem. Chci, aby to byly rostliny u kterých by nevadilo, když je bude želva okusovat, nebo ještě lépe aby to okusování bylo pro ni prospěšné. Vypsala jsem si z odborné literatury názvy mě dostupných rostlin a stačilo by mi ke každé říci buď ANO nebo NE.
zelenec (chlorophylum)
dračinec (dracaena)
Scindapus, potos (epipremnum)
fíkovník malolistý (ficus benjamina)
voskovka
kolopejka (kalanchoe)
lopatkovec (spathiphyllum)
broméliovité (gurmana rana)
schlumbergera (ván. kaktus)
orlí pero (aloe variegata)
tlustice (crassula ovata)
Předem díky za všechny odpovědi.

Zdravím přátele, potřeboval bych také trošku poradit s rostlinkami. Po delší době, kdy jsem nadával, že už nic živého do terária, jsem se rozhodl opět něco zasadit. Jen mám 2 otázky, copak je vhodné i pro kozla zahradníka, tím myslím, že nejsem moc šikula na rostliny a také by mne zajímalo, co je dosti silné, aby to moje agamy nezničili ihned? Takže shrnutí? Něco nenáročného, hezkého a odolného? :-D Já vím, jsem naivní :-D