Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dotaz - mládě testudo hermanni

Zdravím. Prosím o radu, na co je potřeba dávat pozor u 2,5 měsíců starého mláděte testudo hermanni. Dal jsem ji už do terárka, protože venku je celkem zima-kolem 15 st.a nechci ještě letos zimovat.Terárko je na osvětleném místě, svítí na želvičku UV zářivka s 8%UVB, má tam "žárovku v květináči",pod kterou má TT kolem 35 st., jako substrát mám zatím v části jedlovou kůru a v části dřevěné hobliny-ty pravidelně vlhčím, krmím ji pampeliškami,ale chutná ji hodně jetel i s květy, večer zalízá do domečku -ten má zatím udělaný z krabice, má tam sépiovku,do které se jednou zakousla, 2xtýdně ji dávám koupat a pokaždé se hezky vyprázdnila. Želvička vypadá čile, má krásný očička a vypadá zdravě. Ještě jsem se chtěl zeptat, želvička má na karpaxu na prvním hrudním štítku /nevím,jestli to pojmenovávám správně/ vyvýšeninu, jakoby hřebínek ,který se táhne symetricky středem jednoho štítku ,jestli je to v pořádku.Jinak krunýřek je pevný . Mám zatím zkušenost jen s chovem dospělé testudo hermanni,tak budu moc rád, když mi někdo odpoví. Děkuji.

Marfuško,pokud máš takovou obavu z hormonů (netvrdím,že neoprávněně),tak máš nejlepší sehnat si domácí vajíčka.Domácí slepice určitě nejsou krmené hormonama a myslím,že to dneska není až takový problém je sehnat.Aspoň já s tím problém nemám a to nejsem z vesnice (Ostrava).A pokud máš jenom jednu želvu,tak ta spotřeba bude minimální 8-)

Hormony se nekumulují ve skořápce, ale v blance pod ní. Stačí, myslím, tu blanku sloupnout a skořápky prohnat mikrovlnkou - pokud chceš být důsledná. KHor se sice rozpumprdlíkoval :-D nad přísunem vitamínů, ale pokud to želvě chceš dávat, tak není problém. Jen jí to nenuť se žrádlem, ale hezky pěkně odděleně. Pokud to bude chtít a mít potřebu, vezme si. Důvěřuj zvířeti, že ví, co potřebuje.