Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem help - topný kámen

Ahojky chci si koupit krajtu a a chtela bych vedetjak vylky musi byt vyhrivaci kamen pac jsem si jeden koupila a pan prodavac rikal ze to staci ale on je ani ne 16 cm maly?? a Taky musi tam byt zarovka??
Změna předmětu, původně: help (to lidem asi moc neřekne;-)) (carlos)

Topný kámen není potřeba vůbec, stačí žárovka. Předpokládám, že nejspíš jde o krajtu královskou, tam by ti stačil rozměr kamene tak 25x20 cm, pozor, aby moc nehřál, měl by být příjemně teplý na dotek, ale ne horký, cca okolo 30 st. na povrchu.

To by mohla být příčina, že si hledá vhodnou teplotu a kámen ho příliš vysušuje. Jinak u příliš silných (horkých) kamenů může hrozit i popálení krajty, pokud se na něj stočí a včas nesleze. Pokud se ti zdá, že je moc horký, tak ho něčím odizoluj, třeba na něj polož ještě kus břidlice.