Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želví stůl

Dobrý den,mám dotaz..Ráda bych želvákovi pořídila tzv.želví stůl,ale netuším jak to vypadá, z čeho je o vyrobeno?Slyšela jsem akorát,že je to novinka jako bydlení pro želvy a docela sympatické.Děkuju za popis.

Měla bych ještě jeden dotaz..pokud nedám vrchní desku v terárku, tak jak udržím tu požadovanou teplotu..?Vždyť veškeré teplo,které žárovka vykoná tak uniká nahoru a tudíž do místnosti..?Nemělo by to být tedy kryté z vrchu?Děkuji.

Sáhni si 10 cm pod 60 W žárovku a myslím, že poznáš, že teplo se šíří i směrem dolů, což lze ještě zefektnit použitím bodové žárovky a jejím vložením do květináče nebo jiného krytu. Jde o to, aby žárovka byla přiměřeně silná, aby dokázala v té určité použité vzdálenosti ohřát vzduch nebo substrát pod ní na vhodnou teplotu, kterou želva potřebuje k aktivitě, pak ať si klidně ten teplý vzduch stoupá, ale želva se může pod lampou prohřát a ve zbytku terária se může zase ochladit. Ta otevřenost želvího stolu je spíš výhoda, protože se teplo nekumuluje v celém teráriu, ale vytvváří se velký teplotní gradient (např. od 35-40 st. pod zdrojem až po teploty stejné s teplotou v místnosti, např 22 st.), který umožňuje želvě dokonale regulovat svoji teplotu. Samozřejmě je to energeticky o něco náročnější, ale pro želvu výhodnější.

Dobrý den. Už jste mě jednou na tento "želví stůl" odkazoval a moc se mi zamlouvá, jen bych měla stějný dotaz jako Sweety: "jak je to s tím dnem?" Dřevotříska nebo překližka se přeci po zvlhnutí ihned zničí a ty misky nebo i případný igelit pod nimi, mi nezebrání aby se ta vlhkost na dno dostala...
Předem děkuju za odpověď. Pavla

Dřevotříska nebo překližka se přeci po zvlhnutí ihned zničí a ty misky nebo i případný igelit pod nimi, mi nezebrání aby se ta vlhkost na dno dostala...

já to dělal z voděodolné překližky,2x natřel lakem na lodě a navíc jsem prcky večer cca 2 hod po vypnutí světel(když "vytuhli"), přendaval na spaní do mokrých hoblin v umělohmotné přepravce, kterou jsem dával do chodby (cca 15 st), aby měli alespoň nějaký slušnější teplotní rozdíl den/noc :-)
myslím ,že do počtu cca 10 ks to takhle lze dělat v pohodě - trvalo to cca 2 min ;-)
s velkým počtem mladých by to byl už asi trochu "opruz"..;-)
na stole měli jen 2 "misky" s vlhčím substrátem (krtinec x písek 1/1, čili kout cca 30 x 40 cm,)kdyby přes den měli "neodolatelnou" potřebu vlhka, (to si ale užívali hlavně v noci ;-)) a na zvlčenej k/p to úplně stačilo...je ale fakt ,že tam byli jen chvíli a pak šup ven, takže jak by to fungovalo "natrvalo" nemůžu
sloužit :puff: