Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hroznis kralovsky

ahoj mam hroznise kralovskeho cca90cm budu mu kupovat nové terárim a nemam představu jak by mělo byt velké tak mi prosim poradte

loading...

Vis, ale ono to neni o krouzku z ceskeho jazyka, ono je to jaksi o schopnosti se sexaktne a jasne vyjadrovat, k cemuz slouzi i aspon trochu slusna cestina. Ja mam cestinu hroznou, ale snazim se...

Dovolim si:
Jak je uvedeno nahore, tak souhlasim. Ja mam treba 120x60x60 a myslím že to bude stačit.Neni to prepich, ale stací.
Jo a stim mekkym I si nedělej hlavu, ja myslim, ze tu neni kroužek českého jazyka. Takže v pohodě, že?

Sorry :) Me uz to totiz toci, kdyz mi decka jako seminarky odevzdavaji prace, jako kdyby za sebou nemeli ani maturu... A tu urcite maji. Chyby dela kazdej, ja jich mel ve vsech svejch pracech nespocet, ale delat je temer schvalne me prijde silene :( Sorry, nepatri to sem, aber...

VH

VH: Souhlasím, čeština by se neměla zbytečně prznit. Tím bych se přimlouval i za použití háčků a čárek, přeci jen to vypadá lépe a ne jako SMS;-). Jen bych si ještě dovolil doopravit slovíčko prepich na české přepych (není to od slova píchat, ale pýcha:-D, což je tuším hned první ve vyjmenovaných slovech po P).

nj jenže když budu mít pár tak je tady zas menší šance na to množení no...,sem myslel že v jednom tera by třeba byli ti 2 smaci a v druhém 2 samice pak by se jenom při množení vyměnili.akorat se bojim dat 2 samce k sobe aby třeba v období toho páření nebyli problémy...,takhle bych chtěl na sebe hodit 3 terka cca 180x80x60.

jo muzu jeste jeden dotaz?netýká se sice hrozny,ale za to terárka nechtěl sem zbytečně zakládat nový vlákno..,jak by ste mě nejlíp doporučil vzhledem k spotřebě energie vytopit takhle velký tera cca 180x80x60 když v zimě je teplota v pokoji kde bude tera stát cca 21 přes den a tak kolem 19-20 v noci.přes léto to je v poho to tam mam přes den i k 30 asi 28, no a v noci asi tak 23...napdalo mě nakombinovat bud silnejsi zarovku s topnym kamenem,nebo slabsi zarovku treba 40w s topnym kabelem,ale nevim jak ten topí?nemáte někdo s kabel skušenosti?!děkuji předem...

To těžko říct, myslím, že by stačila i 100 W žárovka, problém spíš je, že hrozňa se rád na věci, jako je třeba květináč se žárovkou, věší a mohl by ho svojí vahou poškodit, třeba utrhnout a hrozí i zkrat nebo by mohl při stržení světla dostat šlupku od elektriky, tak je nutné květináč pověsit mimo kablíku i na řetízek nebo ještě lépe světlo zadeklovat do takové klícky ze silného pletiva a tu přidělat až ke stropu. Nebo se dá objímka se žárovkou strčit do menšího plechového kyblíku, který lze na pevno přišroubovat ke stropu. Je třeba to, ale vyřešit tak, aby od příliš horkého světla nehrozilo vznícení, pokud použijete terárium např, z OSB desek. Někdo používá u velkých terárií, takové menší halogeny (cca do 75 W), které terárium i silně osvětlují, což je vhodné v hodně tmavé místnosti a ty halogenky se dají poměrně pevně přidělat za "držák" ke stropu. Kombinace žárovky a topné desky je také možná. Chce to si to tak nějak ekonomicky i funkčně promyslet. U žárovky se dá třeba měnit snadno síla watáže výměnou žárovky atd. Já bych to sám za sebe asi řešil silnou žárovkou a kdyby to nestačilo, tak bych přidal slabší topnou desku zhruba na 1/3 terária.

Kabel je takový nešikovný, lepší by byla ta deska, třeba kabel zalít do vrstvy betonu. Nebo bys ho musel přikrýt nějakou deskou (sklo), aby se do něj hadi nezamotali. 40 W je dost a asi poměrně pálí, povrch takové topné desky nebo desky nad kabelem by neměl pro hrozňu mít víc než 32-34 st., raději jen okolo 30 st. Ale jako základ lze ten kabel použít a buď na něj dát nějakou izolační vrstvu nebo z něj udělat tu desku. Prostě to stejně musíš proměřit, abys viděl kolik to udělá. Teoreticky by mohla stačit i jen ta topná deska (kabel). Hroznýš si to teplo najde, pokud v teráriu bude.