Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zelva aosvetleni teraria

DOBRY DEN CHTELA BYCH SE ZEPTAT NA OSVETLENI TERARIA.PRISTI TYDEN BUDU KUPOVAT 6-MESICNI ZELVICKU TESTUDO HERMENNI ACHCI JI POSKYTNOUT DOBRY DOMOV.STALE MI NENI JASNE JESTLI MAM KOUPIT UVB ZAROVKU+ZAROVKU POD KTEROU SE BUDE VYHRIVAT,NEBO UVA+5%UVB,NEBO VICE PROCENT UVB? A JAK DLOUHO JE TREBA SVITIT UVB?MUSIM MIT DVE ZAROVKY,NEBO STACI JEDNA KTERA VYZARUJE UVA+UVB? DEKUJI ZA VASI POMOC MARKETA

Pokud použiješ lampu (reflektorovou žárovku) s podílem UV, pak stačí jen to (např. T-rex, 100 W, bodová), poslouží zároveň jako zdroj UV A i UV B i jako zdroj tepla. Při použití kompaktních nebo lineárních zářivek je třeba přidat i zdroj tepla, např. obyč. nebo bodovou žárovku, nejlépe ji instalovat tak, aby vyhřívané místo bylo osvětleno i zářivkou s podílem UV B. U zářivek je nutno počítat s tím, že jako zdroj UV jsou poměrně slabé a musí svítit v těsné blízkosti nad zvířetem (cca 5 - 10 cm), u želv bych v případě zářivek použil s co největším podílem UV B, např. min. 5, raději 8 nebo 10% (označení 5.0, 8.0 a 10.0) a i tak je vhodné často želvu pokud to počasí dovolí "slunit", např.vybudovat přez jarní až podzimní měsíce alespoň občasný (ale pokud je ta možnost tak raději trvalý, aby želva zbytečně nestresovala častou změnou prostředí) výběh třeba na balkoně nebo ji občas vzít napást ven, ale raději v dopoledních nebo pozdně odpoledních hodinách, stačí třeba 2x týdně půl hodiny.