Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč hadi zívají?

Když had sežere myš, párkrát si zívne aby si narovnal tlamku, ale když zívá třeba večer (možná přes den, ale to nevidím), co to znamená? A zívají i ještěři? Asi jo, co...

no oni neodpovídali ....... pokud vím je zívání "nakažlivé". Když si někdo zívne a já to vidím zívnu si taky (je to zakodované v mozku)...... stačím když o tom slyším (nebo píšu ---- zrovna teď zívám :-D ). Funguje to i na zvířata (našeho psa jsem donutil zívnout, ale u psa to trvalo 5minut).