Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hmotnost vašich Testudo hermanni boettgeri

Je to možná ptákovina a celé to zanikne, ale třeba vytvoříme dlouhé vlákno. Hmotnost želv záleží na pohlaví, místě původu a stáří, takže i když má někdo malou želvu, nemusí být vzhledem k věku tak malá, jak se na první pohled zdá. Na druhou stranu jsem měl v opatrování opravdovou holku při těle, ale vzhledem k věku její hmotnost nebyla asi ani tak překvapivá. Uvedu dva jedince, které dobře znám:
samice, 950 g, 16 roků
samice, 3280 g, ca. 80 roků
Přidá se někdo se svými?

loading...

Opravdu je třeba brát kalkulačku hodně orientačně. Faktorů ovlivňujících váhu je mnoho, od prostého vyvápnění skeletu až po momentální stav zažívacího traktu, úplně pomíjím genotyp jedince. Takže pokud si chceme hrát, můžeme kalkulovat. Pokud se chceme něco dozvědět o zdraví své želvy, je lepší pozorovat životní projevy zvířete.

tak jsem se dneska konečně dokopal a zvážil svoje prcky , po koupání a u některých po vybobkování :-) - měření délky proběhlo pouze orientačně +/-0,5 cm (na měřítku od NV) ;-)
líhnuto / váha (g)/ velikost (cm)
... je lepší pozorovat životní projevy zvířete.
tak živ. projevy maj dobrý, JSOU RYCHLÝ JAKO BLESK (frnk, frnk... ) ale na Brno open rozhodně NEPOJEDOU ;-)
PS. je to záhada, proč váží tak málo, když jen od rána sežrali tak půl kila pampelišek etc....