Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplo pro korálovku žlutou

Dobrý den .Chtěla bych se zeptat jestli korálovky potřebují topný kámen nebo jim stačí pouze světlo?Chovám již Gikončiky noční a teď si manžel pořídil hada a nevíme jestli hadi potřebují také topný kámen.Děkuji za radu.:-[

Ani ve větším teráriu není potřeba kámen, stačí silnější žárovka nebo ji stačí pověsit níž nad substrát. Žárovka slouží u většiny druhů z temperátních oblastí jen jako zdroj lokálního tepla, který hadi využívají jen občas (ranní/dopolední nahřátí po chladnější noci, při trávení, březí samice aj.) a po většinu času se zdržují ve vzdálenějším okolí žárovky při nižších teplotách (podle druhu mezi 20-26 st., oproti zmíněným pžípadům, kdy vyhledávají podle druhu teploty mezi 26-32 st., jen naprosto výjimečně i více). Trvalé teploty nad 28-32 st. v celém prostoru terária bez možnosti ochlazení mohou u mnoha druhů (především druhy mírného pásma) způsobovat poruchy trávení, zdravotní problémy i smrt.
P.S.: Znám asi všechny druhy korálovek (r. Lampropeltis), minimálně ty u nás chované, ale žádná se nehonosí českým druhovým názvem žlutá. Jedině podle té barvy by mohlo jít o některou barevnou formu korálovky pruhované (Lampropeltis getula californiae) s velkým podílem žluté barvy. Jak to tedy je?