Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování Elaphe climacophora

Hezký den všem
Chtěl bych se zeptat máte-li někdo zkušenosti se zimováním a tedy i následovným rozmnožováním tohoto druhu??? Loni jsem měl zimovaní ,,slabší'' a krátkodobější zhruba necelé 2 měsíce jen při zhasnutých světlech a mírných teplotách, přesto se hadi po zvýšení teplot pářili a to dost bouřlivě několikrát denně 8-), samice jevila typické známky gravidity a nakladla 7 vajec bohužel velmi špatné kvality, které jsem byl nucen vyhodit. Posléze samice z nezjištěných příčin uhynula.:-/(zadržená vejce v sobě neměla).Letos bych se chtěl pokusit o poněkud ,,tvrdší'' zazimování. Tak sháním nějaké další info od chovatelů tohoto druhu. Zejména by mě zajímali podmínky zimování,- teplota a délka. Předem děkuji za případné odpovědi.

Tvrdost a délka zimování je vždy tak trochu otázka, zvlášť u druhu který je rozšířen poměrně daleko severojižním směrem. Mám pocit, že dost climacophor chovaná u nás pochází spíš z nejsevernějších částí areálu (Kunašir) a proto bývají lepší výsledky s tvrdším zimováním. Doporučuji tak 5-10 st. cca 4 měsíce i déle.

jj, climacophory v ČR jsou z Kunaširu, tak jim udělám zimu jak v Rusku:-D:)) a snad se to příští rok pozitivně projeví, Tak díky, sice jsem myslel že se zapojí více chovatelů, ale bohužel to není jak je vidět druh přiliš rozšířený v našich chovech a literatury o tomto druhu taky moc není,:-|

Jo tak tyhle velké formáty si pamatuju že jsem si pujčoval akorát kdysi jako dítě :)) z knihovny...:-D znal jsem je nazpaměť ale článek o ,,climách'' mi tehdy asi nějak utekl, resp. jsem sháněl články o strašilkách atp, a o takových hadech jsem neměl ani tušení...takže bych ocenil, aspon ročník a číslo a já už bych to možná někde dohledal...