Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem deformace plastronu?

Dobrý den, několik dní pozoruji u želvičky takový obdélník na plastronu, který je jakoby vtlačený nebo dalo by se říci vyrytý - ale k žádnému násilí nedošlo a neumím si vysvětlit čím to vzniklo nebo o čem to svědčí . Zkusila jsem to vyfotit, tak doufám,že to tam bude patrné.
http://img267.imageshack.us/img267/3551/imgp2567acd 1.jpg[]
http://img137.imageshack.us/img137/29/imgp2568ajpgf z5.jpg[]

V první řadě děkuji za odpověď, netrpělivě jsem čekala na nějakou reakci, ale ve středu večer jsme museli odjet a do této chvíle jsem neměla přístup k internetu - takže jsem nemohla reagovat dříve. Fotky jsou samozřejmě k dispozici, budu jen ráda když pomůžou i někomu jinému. A ještě bych se chtěla zeptat, jestli jsem to správně pochopila - ty problémy se suchem, které způsobily onen obdélník jsou tedy staršího data? Dá se odhadnout z jaké doby? Zajímalo by mě zda to vzniklo již u nás nebo ještě u chovatele. My máme želvičku od listopadu loňského roku, od ledna pak byla zazimovaná. Měla jsem ji v hoblinách, které byly zpočátku suché (ale asi jen 14 dní), pak jsem je na radu chovatele vlhčila. Pokud to vzniklo v té době, tak bych letos alespoň věděla čeho se vyvarovat. Nebo je tu ještě jedna možnost - že měla vlhka ve sklepě příliš a způsobilo to ono zhojené plísňové onem., které zde již bylo také probíráno. Já vím, je to s námi začátečníky těžké - já se pořád zmítám v nejistotě jestli to, co děláme je správně nebo ne. Ještě jednou díky za všechny rady.

Nedokážu tak přesně odpovědět, jak by jste si představovaly, ale jedno vím určitě. Před "čárou", něco želvičce chybělo, pravděpodobně byla moc na suchu, za čárou se způsob chovu radikálně změnil k lepšímu. Takže nyní je to v pořádku. Ty krabaté čtverečky jsou staršího data a popravdě je mohlo zavinit nejen sucho, ale jako demonstrace změny způsobu chovu je to krásný příklad.
Málem jsem zapoměl, děkuji za souhlas s použitím vašich fotek.