Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak použít frontline?

Ahoj lidi mám menší problém koupil jsem hroznýše a vyskytli se u něj roztoči.Jeden známí mi poradil FRONTLINE prý je dobrý,ale ani jeden nevíme jak ho aplikovat.Vím pouze že se má nastříkat na hada a popřípadě rozetřít,ale to nejduležitější nevim.Mám ho nechat učinkovat určitou dobu a pak ho opláchnout nebo ho mužu nechat na hadovi bez rizika otravy?Dík za radu.

Frontline se právě neoplachuje, on má dlouhodobější účinky a musí se nechat vstřebat kůží do tukové tkáně a do krve. Pak je účinný i několik týdnů. Tudíž se nemusí aplikace jako u jiných přípravků po 14 dnech opakovat. Takže stříknout na ruku nebo na několik míst na hada a rozetřít po povrchu těla (ne do očí a nozder).

Já si pořídil mimina gabunek, ale bohužel i s roztočema.
Před tejdnem jsem jsem je jal odroztočit :-D

Pro jistotu jsem Frontline naředil s vodou 1 : 1 a gabunky jsem je potřel viz foto.
[http://img221.imageshack.us/img221/8696/terrko013ob 9.jpg]

Hodil jsem je do plastové bedny.
[http://img65.imageshack.us/img65/6358/terrko016zt5. jpg]

Další de jsem je dal do nádoby a okoupal jsem je....
Dnes po tejdnu jsem je kotroloval na podkladu jsem našel plno mrtvých roztočů tak doufám že je mám z krku, ale pro jistotu tuhle kůru asi za tejden zopáknu.