Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem psohlavec nebo krajta??

dobrý den rozhodl sem si pořídit do terárka 70x70x90 nějakého toho stromového hada,ale váhám jaký by byl pro mě vhodnější jestli morelia viridis nebo corallus hortulanus popřípadě jiný druh corallus.nejsem nějak pokročilí zatím chovám pouze 2 hady...tak se vás ptám co by bylo pro mě vhodnější hlavně kvůli péči o hada,když třeba budu potřebovat odjed na asi týden pryč tak aby nestrádal?!také vzhledem k agresivitě.prostě všeobecně co by ste mi dopuručili nebo popřípadě nějakého jiného stromáka?!Tomáš

C. cooki u nás zřejmě nikdo nemá, kdo je nabízí ten jen špatně pochopil taxonomické změny. Všechno jsou to C. ruschenbergeri, ale čistě teoreticky, kdyby byl, tak chov je podobný. Výška minimálně tak 60 cm pro dospělé, aby se tam daly dát nějaké větve v různé výšce. Odchovy chystám, ale přesně samozřejmě nevím, kdy co bude. Teď mi připadá žlutá samice, která měla mladé už minulý rok, že nějak přibírá, ale uvidím. Na jaře mi samec pářil druhou (oranžovočervenou) samici, ale zatím to vypadá, že z toho nic nebude. Uvidím, třeba překvapí.