Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páření

Dobrý den,
zajímalo by mě, k jak velké želvě můžu dát k páření mého šestiletého samce želvy zelené?

loading...

Můžu se tady vmísit se svým dotazem? Je možné,aby už roční želvy měly náznaky "sexuálního" zájmu? Vzhledem k tomu,že mám želvy mladé a o pohlaví nejsem přesvědčená,tak mě zaráží chování jednoho "samečka" (aspoň tak vypadá). Docela často "pronásleduje" stále jednu a tu samou želvičku.Je pravda,že ta je proti ostatním o trošku menší a vypadá,že by to mohla být samička,ale je to spíše odhad.Neustále ji očichává kolem ocásku a neustále za ní chodí.Nevím zda je to ujasňování dominance (jsou spolu v teráriu cca 2měsíce) nebo pohlavní zájem nebo co vlastně.K ostatním se takto nechová.Děkuji

:-D No to se mi právě nezdá, protože zrovna ten pronásledovatel není nijak dominantní, to spíš ten druhý to na něj zkoušel, když jsme je dali k sobě. Pokoušel se ho kousat do nohou a do hlavy a ten druhý se bránil tak, že ho vždycky krunýřem nabral zespodu a odsunul nebo převrátil. Pak si na sebe zvykli, ale právě jsem začala pozorovat to, že ten jeden za tím druhým pořád leze, jako kdyby se chtěl pářit, ale když se ten první zastaví, tak na něj jenom kousek naleze a taky zůstane stát. Ale jakmile se rozejde, tak hned za ním, aby mu náhodou někam neutekl:-) Je to fakt zvláštní ;-)