Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podklad pro korálovku sedlatou

rád bych se zeptal na podklad pro korálovku,když jsem ji koupil mněla všude Lignocel,ale po jedné radě jsem ho vyměnil za silnější vrstvu(asi 3-5cm)hoblin.tak bych rád věděl jestli jsem udělal dobře.hadovi se to asi zamlouvá(doufám) protože se teď zavrtává a dělá tunýlky.je to můj první had a nerad bych udělal nějakou hloupou chybu.děkuji za případnou radu.

hobliny muzou byt ale je to nejobycejnejsi podklad.. dala bych ji teraristicky sterk nebo bukove stepky - myslim ze ty jsou nejlepsi, aspon z me zkusenosti:-) nesmrdi a dobre se odstranuji exkrementy..zavrtavat se bude i do jineho podkladu - schovava se, pokud si nenajde pro ni dobry ukryt..hodne stesti:-)

Hobliny pro korálovky a většinu užovek fungujou dobře, akorát to nevypadá tak přírodně, jako s nějakým klasickým substrátem, ale funkci plní. Jen je dobré se vyvarovat jemných pilin, hobliny by měli být co nejčistší bez příměsi pilin, které mohou dráždit v nozdrách a zalézat mezi šupiny a hada dráždit. Myslím, že z hoblin se trus a nečistoty vybírají lépe než ze štěrku nebo štěpků a vážou pachy, takže nic proti. A to, že jsou "nejobyčejnější" je spíš výhoda, protože proč platit drahý peníz za terarijní štěrk (obyčejný štěrk s nápisem terarijní) nebo bukové štěpky (což je jen hrubší brácha hoblin), když pěkné hobliny lze získat zdarma u truhláře.