Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Teplota v teráriu pro novorozená testudo hermanni

Ráda bych se zeptala jakou teplotu je třeba udržovat již zmiňovaným novorozeným testudo hermanni.Jde mi hlavně o noční teploty,jestli je možno je nechat klesnout k cca 18-20°C nebo je třeba vyhřívat i v noci.Dosud jsem udržovala i v noci teplotu kolem 25-27°C přisvěcováním "noční žárovkou",ale nevím jestli je to nutné,popř. na jak dlouhou dobu.Děkuji

Níž určitě neklesnou,máme je totiž k "manželově radosti" v ložnici :-D a já budu mít aspoň důvod proto,abychom nespali v mrazáku.
A denní teploty jsou předpokládám obdobné jako u starších želv,že? Stačí pod žárovkou okolo 30-32st. nebo by to chtělo více? Mám strach ať je moc nepřehřívám.Díky

V podstatě by zvládly to samé, co dospělé, akorát jsou citlivější na nízkou vlhkost substrátu než dospělci. Pokud by měli vyšší vrstvu substrátu, tak při nízkých teplotách využijí tepelnou setrvačnost substrátu (vydrží o nějaký ten stupínek déle teplejší než vzduch) a zahrabou se úplně do něj, takže by jim ani nízké teploty až tak vadit neměly, ale přeci jen je to v teráriu jiné než v přírodě, kde v úkrytu pod zemí je v noci přeci jen tepleji než na povrchu.