Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískomil veverkoocasý

Prosím o pomoc.Mám dva cca roční pískomily veverkoocasý.Jsou to dva bratři,žijící spolu celý život.Nikdy se to nedělo až dosud.Začaly se prát tím způsobem,že stojí proti sobě a rasí se předními tlapičkami nebo se honí po celé kleci.Mají dost velkou klec,na to,že jsou jen dva.Spíš Pišta honí Fištu než naopak.Bohužel Fišta teď skoro nespí v domečku a bojím se,že nespí vůbec-Jednou jsou úplně v klidu,mazlí se spolu ale najednou už jsou zase v sobě.Budu moc vděčná za rychlou odpověď.

Předmět Autor Datum
S pískomily nemám zkušenosti, jen s křečky a morčaty. Soužití dvou samců většinou nedělá dobrotu, ně…
Marfuška 31.10.2007 11:54
Marfuška
Ahoj taky mam dva chlapy brachy. Přesně jak říkáš rok v poho teď se začali prát a honit. Také jen je…
Monika 04.11.2007 10:48
Monika
Děkuji moc za odpověď.Mí pískáči už jsou taky klidní a spěj v jednom domečku.V mí kleci měli dost úk… poslední
Flafynga 04.11.2007 13:15
Flafynga

S pískomily nemám zkušenosti, jen s křečky a morčaty. Soužití dvou samců většinou nedělá dobrotu, někdy to vyjde, někdy jen dočasně. Taky jsem měla dva morčáky spolu jen třičtvrtě roku, nejdřív se začali jen tak pošťuchovat, pak došlo i na krvavé kousance. Oddělila jsem je, znám případy, kdy křeček a morčák přišli při docela nevinné potyčce o oko, to bych fakt nechtěla.

Ahoj taky mam dva chlapy brachy. Přesně jak říkáš rok v poho teď se začali prát a honit. Také jen jeden toho druhého ne naopka. Klec je velká takže jsem myslela že o teritorium to není - pomohl ale druhý baráček. V době sporů se mi do něj ten utlačovanej pískomil odstěhoval a teď zase už bydlí v jednom... Když mají zase období rvaček zaleze si ten mrňous do druhýho domku ( takže mám v akva dva domečky a dva pískáče ). Mě to pomohlo snad i Vám...Zdravím.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru