Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Koupání" Užovky

Ahoj vsichni, chtel bych se zeptat zda mám koupat Užovku Červenou (E. Guttata).
A jak vysoko jí mám dát světlo ? (mám 60W žárovku v květináči pověšenou)
Btw. Užovka měří 41cm a sou ji 3 měsíce

Jak koupat? Jako ze ji pokazde vyndas z terarka a das ji vykoupat ve vane ci umyvadle? :) Ne, vazne, zvlast koupat mlade gutky je zbytecne, staci miska v terarku.

Co se tyce svetla - bacha na spaleni. V jak velkem terarku ji mas? Osobne bych netopil 60W zarovkou, prijde mi to moc a pro takoveho prcka bych mel max. 25W, ale zalezi na velikosti terarka. Ja mam 25W zarovku cca 20 cm nad povrchem a bohate staci.

VH

VH:

V jak velkem terarku ji mas? Osobne bych netopil 60W zarovkou, prijde mi to moc a pro takoveho prcka bych mel max. 25W, ale zalezi na velikosti terarka. Ja mam 25W zarovku cca 20 cm nad povrchem a bohate staci.

Dávám ti sem pro inspiraci Fotku terárka:

[terarko.JPG]

A tady fotka pařezu:(I s užovkou)
[parez+uzovka.JPG]

QALITA LOW (foceno mobilem)

Nechci se te dotknout, ale tohle neni zrovna nejlepsi terarko pro gutku - to je spis pro nejakeho gekona :) Ja se drzim pravidle, ze terarko by melo byt v nejdelsim rozmeru alespon 2/3 deli hada, radeji delsi, jinak muzou byt potize. Ty mas terako na vysku, coz pro guttatu, tedy zemniho hada eni nejvhodnejsi... Jen tak IMHO. VH

60W žárovka?Pokavaď se dá v tomhle terárku 25cm nad místo vyhřývání při tak málé základně terária, vznikne pěkná sauna. Já osobně bych tam dal 15W víc ne max 25W. Jen můj názor, ale určitě bych laboroval s teploměrama, aby se hádek měl taky kde chladit.