Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Druh mojí kudlanky

Dobrý den,
pořídila jsem si dvě malé kudlanky později se ukázalo, že je to pár. Podařilo se mi je úspěšně spářit a teď mám mladé, ráda bych některé prodala, ale potřebuji vědět co je to za druh. Vím jen, že je to Sphydromantis, ale nevím jak dál. Přikládám fotky, sameček to má za sebou, byl sežrán, ale samičku můžu kdykoli znovu nafotit. Děkuji za Váš názor.
[http://img90.imageshack.us/img90/8007/kopiep3033741 zl2.jpg]
[http://img90.imageshack.us/img90/3457/p4204130ki4.j pg]
[http://img90.imageshack.us/img90/5061/p4204131nx1.j pg]

Upřímně moc ti nezávidím...Sice ti malinko pomůžu v tom, že ti napíšu správný název rodu oné kudlanky, tzn. Sphodromantis, ale co se určení do druhu týká, si podle fotky netroufnu, vzhledem k tomu, že nejeden druh rodu má zelené zbarvení...ale snad se najdou jiní...;-)

Tady je každá dobrá rada drahá, obávám se, že vám ji jen tak někdo neurčí. Co já vím, tak se u nás chovaly "určené" Sphodromantis lineola, S. gastrica, S. viridis a S. centralis. Jestli u nich dochází k mezidruhovému křížení nevím, ale není to nepravděpodobné. Na burzách se většinou prodávají jako Sphodromantis sp., druhem si je jistý málokdo.
Tyto druhy kudlanek (na rozdíl od některých jiných) jsou poměrně "odolné" vůči příbuzenské plemenitbě, vesele zakládají další a další generace pouze mezi sebou, zatím bez degenerace, takže mláďata klidně prodejte, dají se bez problémů množit dál.
Ještě dovětek - všechny moje kudlanky z různých druhů Sphodromantis měly bílé nebo bílo černé tečky a znaky na vnitřní straně předních nohou, ta vaše mi spíš připadá jako rod Hierodula, ale třeba se pletu.
Takže jsem vám moc neporadil.

Děkuji za Váš názor, kupovala jsem ji jako Sphydromantis, tak mě nenapadlo až do teď co se mi vylíhly mladé zjišťovat jestli je to tak. Koukla jsem se i na jiný druh a asi máte pravdu, že ty moje budou Hierodula membranacea. Přidávám foto kokonu a myslím, že je to tak. Smím se ještě zeptat jaký je mezi těmito druhy rozdíl a jestli se kříží mezi sebou?
Děkuji za radu.

[http://img99.imageshack.us/img99/3735/p4234136iw5.j pg]

Já kudlanky chovám jen amatérsky, takže vám moc neporadím, jediný mně známý rozdíl mezi rody Hierodula a Sphodromantis jsou snad ty znaky na předních kyčlích, ale ani tady si nejsem moc jistý. A o křížencích těchto dvou rodů jsem nikdy nečetl ani neslyšel, ale to nic neznamená. Ale mláďata vašich kudlanek můžete klidně pouštět do světa, mezi sebou se budou množit v pohodě. Možná na iFauně (doufám že zde můžu vyslovit tento termín) u bezobratlých se v kudlankách někdo vyzná podstatně lépe než já, zkuste to tam. Jinak jestli jste z Prahy či okolí, nějaké mladé bych vyměnil za mladé ze svých Sphodromantis sp., čekám líhnutí do konce listopadu. Až najdu foťák, dám sem fotku těch svých, pro porovnání.
Mnoho zdaru