Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zápach u suchozemských želv

Prosím,můžete mi poradit.1/2 roku vlastníme 2 želvičky (testudo hermani)
1 rok staré.V poslední době nás doma oravuje někdy až neskutečný zápach.Nepomáhá
ani častá výměna podestýlky,ani změna podestýlky.

To je zapeklitá otázka. Může to být změnou stravy v posledních týdnech, změnou vlhkosti substrátu, typem substrátu, možná problémem se zažíváním želv (např. špatná mikroflóra v zažívacím traktu) atd. atd. Může to být snad i subjektivní pocit - ženy mají podstatně lepší čich, který se stává ještě pronikavější např. v těhotenství... ;-). To asi tady nevyřešíme, když neznáme přesně dopodrobna způsob chovu, stravu, chování, stolici želv atd.

Dobrý den,
nám strašně zapáchalo terárko když jsem zkoušela do něj dát jako podestýlku terarijní písek.:-))Pomohla změna podestýlky, žádná jiná už nezapáchala, ani když jsem byla těhotná. :-)):-)