Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov krajty kralovske

Dobrý den,
syn (7let) již dva roky touží po hadu. Konkrétně se mu líbí KK. Co se týče chovu, krmení, teplot,období nežravosti apod. jsem prošel zdejší forum, stránky, p.Horčice, rady chovatelů atd. Tak a teď mé dva dotazy: 1.V teráriu k odvětrávání stačí mřížka ve vrchu v celé délce, nebo je lepší na boku a vrchu. Jeden názor podporuje pouze vrch, že jinak vznikne průvan a had se nachladí, druhý že je třeba bok i vrch zdůvodu zapaření. Rozměr teraria bude 90x38x70-90 cm (dxšxv). 2.Stačí rozměry hlavně šířka? Nebo je třeba zvětšit a okolik? Vím že na téma rozměry terarií pro KK bylo napsáno již mnoho, ale nejsem si jistý. Děkuji za odpovědi.

1. Větrání stačí s vrchu po celé délce, případně dvě na obou stranách stropu přes celou šířku stropu. Může být použita i mřížka na stropě v kombinaci s mřížkou na boku. Důležité je, aby nebyly mřížky na bocích proti sobě.
2. Rozměry pro jednu KK stačí, pro dva až tři kusy by bylo lepší o něco širší (cca 50-60 cm).

Naprosto souhlasim s vypsanymi podminkami, krajtu mam doma,jen me zarazilo, ze sedmiletemu diteti chcete koupit krajtu. Je sice pekne, ze se mu libi, ale krajta neni zrovna vhodny had pro zacatecniky, natoz pro deti.

Mě je 14 a KK mám už pul roku a jsem spokojeny terarium mam dosti velke protoze si casem chci poridit i samecka ale to az bude moje samicka v dospelosti ale s krajtou sem velice ale velice spokojen libi se mi jeji klidnost a duvera pred tim sem mel uzovku cervenou a nemam s moc dobre skusenosti takze doporucuji urcite skrtice:-):-)