Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivni hroznysi

Delsi cas chovam hady, pred tremi mesici jsem koupila dve zdrave samicky boa constrictor. Ze zacatku s nimi nebyly zadne problemy, daly se pochovat, pohladit, ale posledni dobou jsou dost agresivni, nevim proc. Dokonce i po nazrani neustale utoci. Teplota v terariu se pohybuje kolem 28 stupnu, dostatecny prisun vody i potravy. V terariu je s nimi muj sest let stary kluk guttata albino. Muze jit o stres? Uz se na ne bojim i sahnout...dekuji moc za radu!

Není to špatně, že máš guttku a boáčky spolu to si myslí jen ti co s tím nemají zkušenosti, agresivia určitě nevznikla z tohoto důvodu. Já mám spolu v terárku cca 1,5 letou lempropeltisku a 7 měsíčního hrozňu a jsou úplně v pohodě. Sice si na prcka korálovku hroznýš čím dál častěji lehá, ale stopro ji to nevadí jinak by si to nenechala líbit

Boss1:

to si myslí jen ti co s tím nemají zkušenosti

... že to nevadí si myslí ti, co nemají zkušenosti.

ale stopro ji to nevadí jinak by si to nenechala líbit

... co asi tak může dělat, když ji zalehne pár kilový hrozňa.

Jakékoli kombinace napříč různými nároky a velikostmi druhů většinou nakonec neskončí dobře. A i kombinace druhů ze stejných biotopů nebývá bez problémů, protože terárium je malý a nepřirozený prostor, který nemůžem zaměňovat s přírodou (jen se můžem snažit o její velmi neumělé napodobení) a navíc většina druhů ve stejném biotopu v přírodě na sebe nějak působí, často konkurenčně.

150% souhlas s korokodýlem.

Jen bych dodal, že "zkušenost" 7 nebo ještě méně měsíců se dvěma hady není žádná zkušenost. Tomu se dá říkat taky náhoda.

Boss1:

a jsou úplně v pohodě

Jak se to na hadovi pozná? Hadi nají minimum výrazových prostředků oproti ptákům nebo savcům. To že had jen tak v klidu leží a zrovna nekouše do všeho kolem sebe ještě nemusí znamenat, že je v pohodě.