Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem roztoči

Koupil jsem asi před týdnem do terka novou rašelinu. Dnes jsem objevil na krajtě asi dva nebo tři takové malé črné hajzlíky, roztoče. Mám doma jen arpalit, ale chci se zeptat na frontline, musím vystříkat, resp. potřít celého hada, nebo stačí na pár místech, prý se to vstřebá do krve a pak to působí rovnoměrně, u koček a psů jen stříknout mezi lopatky. A ještě jedna věc, musím vyměnít celou podestýlku, týden starou rašelinu?

raději jsem se zastavil u veter. doktorky, abych něco nezmršil, o jednu krajtu už jsem přišel, kopil jsem frontline, jinak jsem se dozvěděl že je jen jeden druh, krajtu jsem vyndal z terka postříkal a rozetřel po těle,našel jsem asi dva, vyndal jsem vše z terka kořen vydenzifikoval ve vodě se savem a rašelinu s pískem postupně v míse nechal projít mikrovlnkou, nandal jsem vše zpět, jen jsem se zapoměl zeptat jak je to s tou miskou s vodou, můžu ji tam dát nebo počkat, dofám že je po nich, za celou dobu se mi nic podobného nestalo, ale byla to makačka, a toho bordelu v koupelně, dostal jsem vynadáno, o mikrovlnce zatím neví.

On ten Frontlain je stejný, jenom obal je odlišný , jako sprej nebo na kapání. Napadlo mne jestli někdo nezkoušel ty objky pro psy. Nevím jakou jsou napuštěny látkou, ale nějaký čas na psi a kočky fungují. Asi by bylo nutné je dát do nějaké perforované krabičky aby s ním hadi nepřišli do přímého kontaktu. Pokud to již někdo vyzkoušel dejtě vědět.

Taky mám spíše špatné zkušenosti s protiblešími obojky u psa (a to i těmi dražšími). Na klíšťata tedy rozhodně nepůsobí, tak bych o jejich účincích docela pochybovala. Už je nekupuji. Hadovi bych je do terárka nedala. (Navíc by se roztoči museli dotknout povrchu obojku, aby vůbec byla naděje,že je zabije.)