Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhkost

DOBRY DEN,CHTELA BYCH POPROSIT O RADU.MAM 6-MESICNI TESTUDO HERMANII.MOJE ZELVA NEMA RADA VLHKO,VYHLEDAVA JEN SUCHA MISTA.SUBSTRAT V CASTI TERARIA VLHCIM,ALE ONA TAM NIKDY NEZUSTAVA ANI V NOCI.KOUPEME KAZDY DRUHY DEN.VIM ,ZE POTREBUJE VLHKO PRO SPRAVNY RUST KRUNYRE,ALE NEVIM CO MAM DELAT.MUZE MI NEKDO PROSIM PORADIT,DEKUJI MOC.

Na to můžu poradit jednu fintu: stačí topný kámen zasypaný hromadou vlhkých hoblin, který se odpoledne sepne a pěkně hobliny vyhřeje. Želva tohle místo miluje a jsem si téměř jistý, že do těchto hoblin vám zaleze. Normální nevyhřívané hobliny jsou totiž studenější než suché okolí (výpar vody odebírá teplo), proto takový koutek nemají želvy moc v oblibě (jedině by byl blízko lampy). Večer se kámen zase vypne a do rána v hoblinách postupně klesne teplota. Želva je tak ve vlhku, ale nezchoulostiví, protože ráno jsou vlhké hobliny studené (třeba jen 18 °C). ;-)

Mohla bych poprosit,jaká vlhkost by správně měla být v terárku?
V tomhle mám trochu guláš.Mám roční Hermanku,která má ráda suchou část substrátu...do té navlhčené leze většinou odpoledne na chvíli,ale jinak je neustále v té nenamočené.Už jsem též uvažovala,že budu terárko kropit celé,ale nějak se mi to nezdá.
Předem děkuji za napsání té vlhkosti.

P.S.: Vím,že to sem nepatří,ale mohl by mi někdo poradit jak vysoko ode dna umístit UV zářivku Repti Glo 10,0? Předem dík