Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Encyklopedie hadů

Už delší dobu vybírám jakého hada si pořídím...

Šla jsem přes morelia viridis- skrz zkušenosti a finance nechám do budoucna;-)
přes psohlavce orinockého- ten se mi moc líbí a ještě nad ním pořád uvažuju,je ale dosti agresivní stresák
pak boa c.,ale pořád se nemůžu nějak rozhodnout...
A hledala jsem na internetu nějaký přehled chovaných hadů tady u nás,ale nějak jsem nenašla..Nevíte o nějaké takové stránce?A také můžete psát své názory,rady jakého hada si třeba pořídit... :-D
Díky

loading...

Vidím že jste se hned ze začátku zaměřila na větší hady:-) Vzhledem k tomu, že to bude váš první hádek, asi bych zvolila boa.c..Dá se sehnat za šikovnou cenu a není tak náročný... e-snakes.com - tam toho mají docela dost

Jj.:-)Malý hadi se mi moc nelíbí,nebo spíš klidně bych si pořídila něco menšího,třeba guttku,ale mě se nelíbí,že nemají tak hezky oddělenou hlavu jako hroznýši,krajty..Psohlavci mají krásnou obrovskou hlavu oproti tělu no a ty barvičky::) ..
Jinak děkuji,určitě se tam podívám

Těch psohlavců bych se taky nebál. Při splnění základních podmínek a získání žeroucího mláděte(či naučení se krmení násilného) nejsou příliš problematičtí a krásnější hady snad neznám. Pokud to tedy nemá být i "na mazlení" ..to oni vážně nejsou.:-D

TEK mne puvodne oslovila prave kvuli mym psohlavcum, vypada to vsak, ze navzdory prvotnimu nadseni trochu vaha (chapu, potrebuje ziskat jistotu, zda jsou hortulani opravdu to, co hleda a je dobre, ze nejedna ukvapene). Moje zvirata najdete v galerii na www.chlivek.unas.cz, mladata k odberu v nabidce tamtez. Neznam hada, ktery by byl ve zbarveni vice variabilni nez jsou hortulani...

Jesti mohu "ukrást" jedno foto z vašeho chlívku - tohle mládě se mi moc líbí. Jinak koukal jsem,že máte i alterna blairy. Já jen, že známý sháněl mladou samičku, kdyby jste o nějaké věděl. ;-)

[CHCer1.jpg]

Dovolil jsem si upravit odkaz na obrázek (pokud by to autorovi fotky vadilo, nechť se ozve. Přemku, mám za to, že JaBula je dáma ;-)(GG)

To halapremek - OK, myslim, ze pokud je uveden zdroj obrazku, je to v poradku (GG, dik za upravu odkazu). Jak je uvedeno na webu - tento konkretni samecek je jiz od narozeni rezervovan a budouci majitel o nej opravdu dost stoji. Po svleku je jeste kontrastnejsi. Takze snad jen v pripade nejake nenadale udalosti a odreknuti. Co se tyka bler - mam tu posledni samicku, jeste vsak neni rozkrmena a celkove je drobnejsi, proto ji zatim nenabizim, ostatni mladata jsou uz pryc. Pokud by i presto mel znamy zajem, at se ozve. Zminena samicka je po tmave sede samici s vyrazne rudym pruhovanim (kladouci samice na strankach). A co se tyka pohlavi moji malickosti...momentik...jo, jsem opravdu 0,1 :-)
To TEK - v poradku, myslim, ze je lepsi, kdyz si clovek vyber poradne rozmysli, nez ukvapene koupi treba hada, od ktereho ocekava neco jineho. Je pravda, ze mam v chovu samce, ktery na mne nikdy nezautocil (Zlutak)a da se s nim rozumne manipulovat celkem bez nebezpeci i v noci, ale priznam - je to spis vyjimka.

No to určitě,ale tak asi bych ho nedala pryč kdyby byl agresivní(za moji blbost nemůže platit on),ale asi bych byla trochu zklamaná ale nechtěla bych ho nějak extra stresovat.
Tak bych ho nechala si žít svým životem a jen se kochala přes sklo:-)
No ještě to musím všechno promyslet stejně by to šlo až tak ke konci roku,na začátku nového,tak uvidím...

Ano ano..A moc se omlouvám,že už jsem se Vám neozvala,nějak nebyl čas a pak sjem to úplně vypustila z hlavy:-/
Ano pořád váhám,protože to jsou opravdu krásná zvířata,ale jak už jsem jednou říkala,neměla bych je na chov,ale na "mazlíka-okrasu",a tak by mi to nedalo a občas bych ho chtěla vytáhnout a "poňuhňat":-D...
Tak pořád hltám jakékoliv informace,a bloudím po netu a rozmýšlím a špekuluju...

A co Epicrates cenchria Hroznýšovec duhový? Je menší než boa c. a bezproblémový chovanec. page1.htm
halapremek: toho černého mám zamluveného já a nemám v úmyslu si to rozmejšlet, spíš sháním ještě samičku v podobné barvě nebo do červena, abych vytvořil s těma co mám doma nepříbuzné páry :))