Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka mexická

Zdravím, mám korálovku mexickou má cca 45cm a nechce mi žrát živá holata. Když hole zabiji tak si ho vezme ale jak se hýbe tak ani o něj nezavadí. Zkoušel jsem je dát do krabičky a nic. Nevíte někdo nějaký návod jak ji naučit žrát živou potravu. Dík

U mexikán je to častý problém:-( Holata bych nedávala mrtvá, už tak jsou moc malá a ani se moc nehýbou, pak by si had zvykl pokud se už nestalo:-/Normálně bych mu nabízela živá holata, pokud nechce, zkusit příště..Jak bude mít hlad určitě si vezme:-)

Pokud žere mrtvé, tak bych mu je dával mrtvé. Mám zkušenost, že některé korálovky, které tvrdě odmítají živá holata, celkem dobře berou mrtvá, resp. nejlépe rozmražená, zřejmě už z nich tak nějak vyprchá ten myší odér, který mláďata korálovek moc nebere. Pokud už má okolo půl metru, tak bych zkoušel spíš osrstěná myšata (napřed živé).
joesnake:

pak by si had zvykl pokud se už nestalo

No a, to přece není problém, že had přijímá mrtvou kořist, nota bene, když je to pro něj kořist nepřirozená.