Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co do terária

Zdravím.
Mám terárium o rozměrech 70x70x35 (DxVxŠ) a vůbec nevím co do něj.
Chtěl bych do něj nějakého ještěra, ale vůbec se nemůžu rozhodnout jakého. Uvažoval sem například nad phelsumama, ale připadá mi terárium pro ně moc velké :-/

Pro felsumy je poměrně akorát, tedy pro pár většího druhu P. madagascariensis nebo P. standingi. Jinak lze chovat v teráriu těchto rozměrů většinu větších druhů "přísavkových" gekonů, anolisů nebo i některé střední a menší stromové druhy agam (Calotes, Gonocephalus, Japalura a mnoho dalších). Ten výběr je poměrně široký, ale hlavně v případě agam se jedná spíše o náročnější druhy.

S mlhovačem (konkrétně "Fogger" od nejmenované firmy) nemám moc dobrý zkušenosti, ta keramická destička vlastně zahřívá vodu na takovou teplotu, aby se odpařovala, což zn. že na a v blízkosti jejího povrchu to pálí...Pokud zamezíš možnosti styku zvířete s mlhovačem, je to v pohodě, ale jinak dojde k popálení...
Existujou ale jiný mlhovače, který si hodně lidí chválí. Mě se nejvíc osvědčilo (u jiných druhů plazů)obyčejný rosení.

no ono to tu vodu nezahřívá ...... je to hodně silný ultrazvuk. V určité vzdálenosti to tu vodu "rozpráší" . Není to mlha, ale velké množství miniaturních kapiček--- proto se to chvá tak divně. Když tam dáš prst začne tě to "bolet a štípat", protože ti ten ultrazvuk chce "roztrhat" prst na malé kapičky :-D:-D. Pro malé zvíře je to nebezpečné (může mu to udělat neco s kůží).