Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vážení želvy během zimování

Ráda bych znala vaše názory na tento problém. Zimuji želvu poprvé a tak jsem možná víc opatrná, než je obvyklé. Želvu jsem definitivně zazimovala před dvěma týdny a tak jsem se nyní rozhodla, že ji poprvé zvážím, jestli neubývá na váze. Vážení dopadlo dobře, ale měla jsem z něj smíšené pocity - podle mě to želvu moc probouzí. Želvu jsem vážila při stejné teplotě, při které normálně zimuje a snažila jsem se s ní hýbat co nejméně, ale stejně jsem ji probudil do té míry, že otevřela oči a pomalu se hýbala. Navíc byla předtím pěkně zahrabaná, což jsem ani při nejlepší vůli nedokázala po zvážení udělat stejně dokonale. Závěr: asi už ji vážit nebudu a budu jen kontrolovat, jestli se moc nehýbe, mám pocit, že samo vážení nadělá víc škody než užitku. Co vy na to? LUCKA

Předmět Autor Datum
Tak já také zimuji přesně 2 týdny a také jsem provedl první kontrolu ve vážení u svých tří horsfield…
Pokorný Z. 16.11.2007 14:36
Pokorný Z.
Prosím, nemůžou reagovat na příspěvěk i ostatní chovatelé? LUCKA
Lucka 27.11.2007 15:47
Lucka
Neuvadzas aky druh a pri kolkych stupnoch zimujes. Ja zimujem Testudo Hermanni od 2-7 stupnov a pri…
lenka2 27.11.2007 20:51
lenka2
Druh a teplotu zimování jsem neuvedla, protože mi to nepřipadalo důležité (tento problém můžou chova…
LLLLucka 05.12.2007 12:12
LLLLucka
Este aj v tomto case otvara oci pri vazeni? Podmienky ma podla mna idealne. Nemoze ju rusit nieco in… poslední
lenka2 05.12.2007 14:32
lenka2

Tak já také zimuji přesně 2 týdny a také jsem provedl první kontrolu ve vážení u svých tří horsfieldek. Ani jedna neotevřela oči, vážení jedné želvy mi trvá zhruba 20 vteřin, během kterých se želva pouze trochu pohne a rychle ji vrátím do bedýnky, až na dno a na ni mám listí. Potom je z bedynek slyšet pohyb ale nemyslím si, že by to želvy až tak rušilo. První vážení jsem provedl po 2 týdnech ale teď je nechám klidně 4 týdny spát, úbytek nebyl žádný. Ten pohyb občas registruji ikdyž je nevážím, želvy stejně mění během spánku stanoviště ale mám za to, že mají přitom zavřené oči, prostě hledají asi lepší místo. Teplotu přímo v bedýnkách mám nyní 3,2 °C, minimálně bylo i 3,0 °C takže pro želvy stepní ideální teplota. Vždycky během zimy, většinou kolem Vánoc když jsem doma, nechám teplotu klesnout na 2 týdny i pod 3°C, třeba na 2,5 °C. Nevím jak by to snášely jiné druhy ale pro tyto želvy je to řekl bych vhodné.
Takže můj názor je takový, že želvu by jsi ještě měla zvážit ale stačí třeba až za měsíc, když za první dva týdny neubrala nic.

Neuvadzas aky druh a pri kolkych stupnoch zimujes.
Ja zimujem Testudo Hermanni od 2-7 stupnov a pri vazeni sa korytnacky len mierne pohnu. To co popisujes sa mi stalo kratko po tom ako som ich zacala zimovat, no vtedy mali asi tak 10 stupnov. Tym, ze sa pomaly uberali teploty, korytnacky zacali hibernovat.

Druh a teplotu zimování jsem neuvedla, protože mi to nepřipadalo důležité (tento problém můžou chovatelé řešit u všech druhů želv). Ale když se na to ptáš, jedná se o Testudo Graeca a teplota se pohybuje mezi 4-7 stupni Celsia. Vlhkost kolísá okolo 80%.

Este aj v tomto case otvara oci pri vazeni? Podmienky ma podla mna idealne. Nemoze ju rusit nieco ine?
Pytala som sa len preto lebo napriklad nie je jasne ci si zazimovala druh vodnej alebo suchozemskej korytnacky a taktiez sa neda radit ci mas znizit teplotu ked neuvadzas pri kolkych stupnoch vlastne zimujes.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru