Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agresivní leguán zelený

ahoj mam docela velky problem muj leguan zeleny je strasne agresivni nevim cim to je ma terarium 50v50š50d v nem vetve misku s vodou žárovku a umnele rostliny dnes sem mu cistil terarium chtel sem ho vyndat a on mne svihal ocasem a kdyz sem ho chytyl tak mne kousal a škrabal a jednou kdys sem mu do teraria daval jidlo tak zacal utikat a nejak se mu urval kousicek ocasku ale je v pohode je to u mladat normální:?:

U mláďat je běžné, že se bojí, dal bych mu čas, aby si vůbec zvyknul na prostředí a pomalu mu zkoušej nabízet krmení z pinzety nebo později z ruky. Nesnaž se ho bezdůvodně chytat a když je to potřeba tak použij pevnější rukavici (kvůli drápům) a vezmi ho za tělo, ale na nejkratší dobu, co to jde, pokud ho potřebuješ vyndat na déle (úprava terária), dej ho do plátěného pytle. Zvykat si bude minimálně pár týdnů nebo i měsíců a někteří jedinci se neochočí úplně nikdy (většina jo). Terárium by to chtělo o trochu větší, tak 80x50x60 cm, později samozřejmě ještě mnohem větší. Podmínky doufám znáš?

Dovolil bych si trochu nesouhlasit s temi rukavicemi - mame to odzkousene, legosi se vetsinou z rukavic dost stresujou a rozhodne to k ochoceni moc nepomaha. S tim bezduvodnym chytanim - zalezi samozrejme na stari legoska, ale jak ma aspon 70 cisel celkove delky, chce se mu to naopak hodne aktivne venovat, samozrejme v zavislosti na zvyku prostredi, novym leguanum treba na 3 - 5 dni prekryvame terarko, aby je nestresoval nas pohyb kolem a mohli si dobre zvyknout na novej "domecek". Potom to chce se mu aspon te pul hodky denne venovat, v zavislosti na divokosti...:-p
Jinak to ze si nekde usekne kousek ocasku je u mladej pomerne normalni, ale je samo treba tomu predchazet.;-)

MadMike: Rukavice jsem nemyslel při ochočování, tam bych to nechal na postupném kontaktu, krmení, přelezení si na ruku atd., myslel jsem je spíš při nutnosti přendání ještě neochočeného leguána kvůli ostrým drápům. Někdy je fuška napsat do krátkého textu vše přesně a něco nevynechat.;-)