Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupit starší želvu s papíry - zbožné přání?

Zdravím vás, nemáte, prosím, někdo návod, kde by se dala sehnat hermanka, tak od 5ti let věku s Citesem a dokonce i s Výjimkou? Každá, kterou pracně vyhrabu z inzerátů, nemá Cites nebo Výjimku. Vím, takovou želvu by brali všichni, je spousta poptávkových inzerátů, na terraristik.com se takové želvy objevují, ale za hranice to asi nezvládnu... Jasně, mám si koupit mimino a vypiplat si ho, jasně... Ale ráda bych se zeptala, myslíte, že mám šanci takovou želvušinu někdy objevit? :-| Omlouvám se za svůj výlev... Pěkný den přeji...

Ahoj!
Věřím, že koupit starší želvu s papíry je problém. Na druhé straně sama vím, že před cca 16ti lety jsme koupili testudo hermani ve zverinexu a žádné papíry se v té době k želvě neposkytovaly. Jak tedy legalizovat takového želváka? Nikdy dříve mě toto nenapadlo zjišťovat, protože nemám želvu k chovatelským účelům. Poslední dobou čtu ráda tento web, tak reaguji se svým problémem. Jak postupovat u těchto starších zvířat, zakoupených v tehdejším zverinexu? Zná někdo odpověď? Díky.