Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cvrčci

ahoj chovam sklipkana a nechtic se mi rozmnozili cvrčci jsou tak 0,5mm velci(spis mali) Ale problem nevim čim je mam krmit Prosim nekoho kdo chova cvrčky aby mi napsal cim je mam krmit PLS Bralbo

Malinký cvrčci (1. až 2. svlek) potřebují vyšší vlhkost, klidně denně jemně narosit proložky, ale voda nesmí tvořit kapky, aby se v nich neutopili, je třeba rosit na proložky, které se rychle nasáknou, jinak prckové vyschnou a zemřou, k tomu je pro tyhle mrňousky lepší o trošku nižší teploty, aby se nádrž nezapařovala a rychle neprosychaly proložky (stačí okolo 25-26 st.) na krmení je ideální salát nebo jemné konce pekingského zelí (v létě listy pampelišek), které lze ještě oprat ve vodě (prckové hodně pijou) a psí granule. Starší cvrčci naopak potřebují téměř absolutní sucho (topení ze spoda, vyšší teploty okolo 30 st., větrání celým stropem). Krmení stejné jako prckové, vodu získávají z omytých lupenů. Pokud je nechcem chovat jen udržet na živu, co nejdéle, jsou vhodnější nižší teploty (20-24 st.).