Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka - úkryt + braní na ruku

Ahoj všem,
Chtěl bych se zeptat na to,jak moc je důležitý přehled o hadovi v teráriu.Mám u něho korkovou kůru a hada vidím málokdy, někdy třeba po 3 dnech, většinu času je pořád v úkrytu.Měl bych to vyměnit třeba za větve,abych hada viděl častěji,když se mu třeba něco stane?
Teď k druhé otázce,skoro pokaždé když hada vytáhnu z terária a držím v ruce,tak se na mě vykálí.Předpokládám,že je to jen obranná reakce.Jde ho to nějak odnaučit třeba častějším vytahováním z terária,nebo ho vytahovat nemám vůbec?

Za jakýkoliv připomínky a raději děkuju.

No hele, koralvka je aktivni predevsim v noci, takze zalezla je skoro porad tudiz zmena za vetve ti moc nepomuze akorat se ti obcas vecer na nich prolozi. to ze kali je zpusobene tim, ze se "lekne" resp sokne. moje koralvko to nikdy nedelala tak nevim zda mu castejsi brani pomuze, ale spis je lepsi ho teda neprudit a nechat byt. navic kdyz si to tu zkusis pohledat najdes toho mnohem mnohem vic a neco se priucis, podle me nemas ani paru o jejim chovu kdyz nevis tyhle zakladni veci.

Korálovka je had vhodný pro začátečníka,ale i tak je lepší se tisíckrát zeptat než jednou něco podělat.
Naše korálovka to dělala taky když byla malá,teď už vůbec a vyndavala jsem jí z terka podle potřeby,jsou to hadi kteří si snadno zvyknou na manipulaci,neměl by s tím být problém,úkryt bych jí nechala.A to že jsou aktivní v noci no ta naše ráno a dopoledne,odpol se vyhřívá nebo je zalezlá.Ale vidíme jí krom svleku téměř každý den.Na ruku jí moc neberu ale když jo tak je v pohodě.