Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zebrovnik waltluv

Dobry den,

poridili jsme si domu 3 zebrovniky. Dva zerou normalne (spis se cpou). Treti sezral asi po trech dnech teprve pulku cerva a navic neustale kempi nekde pod kamenem coz ostatni dva nedelaji.. Ty rajdaji ve vode a porad neco provadeji.

Taky jsem se chtela zeptat jestli zebrovnik normalne vidi, protoze pokud do potravy nenarazi tlamickou, tak o ni nevi..teda aspon to tak vypada.

Dekuju za jakoukoliv radu.

Hanka

Potřebuji prosím hned poradit!!!!Můj žebrovním (3roky)samec se dnes celý nafoukl(jakoby zalil vodou) z konečníku mu jde krev a praská mu na hlavě kůže.Veterinář neví.Jak mu mohu pomoci?Nikdy žádný problém neměl,krmím garnulemi a živým krmením,žížaly,pulci...Je na něj strašný pohled!!!

No akože pulcami z prirody nikdy , môžu byť zdrojom ochoreni. Aj ked v chovprodukte mrazena strava tiež nieje 100%. Ja mám v akvarku tri samce Pleurodeles Waltl, niesu nejak extra velke, maju po 12-13 cm, ale za dva mesiace podrastli o tri cm.
Žrať im dávam spomínané patentky, tubifexi, nakrájané dážďovky ktoré predtým riadne premyjem. Malým larvám dávam Cyclopsy, daphnie nakrajane tubifexi a patentky,,a pekne priberaju a metamorfujú..aspoň zatial :) ..::)

Na Akvatera2008Trnava(vid vlákno od Mina) som si zakúpil 2.0 Cynops orientalis na prvom som zbadal príznaky už pri ceste domov a do 24hodín :x:,druhý stále odmieta potravu:-(.Rovnako ako ja ich aj chovatel od ktorého som ich kúpil krmil len mrazenou a sušenou potravou(hlavne nitenkami).Takže s čoho to mohli dostať:?:.