Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zebrovnik waltluv

Dobry den,

poridili jsme si domu 3 zebrovniky. Dva zerou normalne (spis se cpou). Treti sezral asi po trech dnech teprve pulku cerva a navic neustale kempi nekde pod kamenem coz ostatni dva nedelaji.. Ty rajdaji ve vode a porad neco provadeji.

Taky jsem se chtela zeptat jestli zebrovnik normalne vidi, protoze pokud do potravy nenarazi tlamickou, tak o ni nevi..teda aspon to tak vypada.

Dekuju za jakoukoliv radu.

Hanka

ahoj,já mám žebrovníka něco přes rok a je jak sud!Mám ho v akvárku společně s rybkami a těch si ani nevšimne,ovšem žížalky a granule může stále.Někdy je zalezlý pod kořenem jindy leží u hladiny na rostlinkách.Rozhodně vidí.Můj měří 22cm a kolegův stejně starý 20cm.

Pokud se jedná o larvy Potemníka moučného (Tenebrio molitor) čí jiných potemníků, rozhodně bych nekrmil jenom touto potravou, z následujicích důvodů, červi obsahují: chitin, mají 15x více vápníku než fosforu, obsahují velké množství tuku, který nejsou Žebrovníci schopni strávit, a tvrdou pokožku.
Nejlepší krmení pro žebrovníky jsou mražené nitěnky, žížaly a vodní hmyz, nejlépe kombinace různých druhů potravy.

Alpestris:

červi obsahují: chitin, mají 15x více vápníku než fosforu,

Kdes vzal ten poměr Ca:P, to by bylo až moc výborný, bohužel u larev potemníka moučného je poměr úplně jiný a bohužel mnohem horší - 0,833:1 v neprospěch Ca (tedy P je tam cca 1,2 x více než Ca). Jinak zcela souhlasím z nevhodností zkrmování "moučňáků" ve větším množství kvůli špatné stravitelnosti a množství tuku. Pokud už se ke krmení používají, je vhodné používat čerstvě svlečené (bílé) larvy a pravdu malé množství po delších intervalech.

Mám dvě samyčky už asi 8 let společně s želvou krmím je masem a to z ruky .A s tím žraním bych to neviděl nijak zle ,ta jedna my žere a druhá míň a obě maj už 28cm .Pozorovánim jsem přišel na to že vidí dobře směrem nahoru takže jim tam podržim kousek masa nebo když sou tak žížalu a oni už jí schramstnou a nejradši by k tomu i prst ještě že maj tak malý tlamičky.

Mám dvě samyčky už asi 8 let společně s želvou krmím je masem a to z ruky .A s tím žraním bych to neviděl nijak zle ,ta jedna my žere a druhá míň a obě maj už 28cm .Pozorovánim jsem přišel na to že vidí dobře směrem nahoru takže jim tam podržim kousek masa(když vařim sobě dám i jim kuřecí,vepřoví,hovězí i zvěřinu) nebo když sou tak žížalu a oni už jí schramstnou a nejradši by k tomu i prst ještě že maj tak malý tlamičky.

Mám známou která žebrovníky léta chová a také úspěšně rozmnožuje, prostě má s nimi velké zkušenosti. Je vedoucí teraristického kroužku při DDM v Mostě, takže jestli stojíš o nějaké informace, můžeš se jí ozvat. Imho, že jí zdraví Richard Horčic :-)

mail: Macurkova.Jana@seznam.cz

Potřebuji prosím hned poradit!!!!Můj žebrovním (3roky)samec se dnes celý nafoukl(jakoby zalil vodou) z konečníku mu jde krev a praská mu na hlavě kůže.Veterinář neví.Jak mu mohu pomoci?Nikdy žádný problém neměl,krmím garnulemi a živým krmením,žížaly,pulci...Je na něj strašný pohled!!!

No akože pulcami z prirody nikdy , môžu byť zdrojom ochoreni. Aj ked v chovprodukte mrazena strava tiež nieje 100%. Ja mám v akvarku tri samce Pleurodeles Waltl, niesu nejak extra velke, maju po 12-13 cm, ale za dva mesiace podrastli o tri cm.
Žrať im dávam spomínané patentky, tubifexi, nakrájané dážďovky ktoré predtým riadne premyjem. Malým larvám dávam Cyclopsy, daphnie nakrajane tubifexi a patentky,,a pekne priberaju a metamorfujú..aspoň zatial :) ..::)

Na Akvatera2008Trnava(vid vlákno od Mina) som si zakúpil 2.0 Cynops orientalis na prvom som zbadal príznaky už pri ceste domov a do 24hodín :x:,druhý stále odmieta potravu:-(.Rovnako ako ja ich aj chovatel od ktorého som ich kúpil krmil len mrazenou a sušenou potravou(hlavne nitenkami).Takže s čoho to mohli dostať:?:.