Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Páření krajty královské

Nazdárek chovatelé, před nějakým časem jste mi tady pomohli vyléčit popálenou krajtu královskou, hlavně krokodýl. Rány se nádherně zatáhli a po dvou svlecích už to vypadalo opravdu nádherně, no a teďka je to úplně super.Ještě jednou děkuji. Nová zpráva u mě je ta, že jsem konečně dodělal nové terárium ze skříně. Je 184 cm dlouhé, 86 cm vysoké a 46 cm hluboké, položil jsem skříň na bok. Fotky mám, ale neumím je sem nějak dostat, kdyb jste měl někdo zájem se na to mrknout, foto pošlu mejlikem. Můj mejlik je MartinSekyra@seznam.cz. Julča v něm je od včerejška, ještě musím dovyřešit vytápění, protože se stěží dostanu nad 25°C, a to je malo. No když jsem zhotovil takovéhle terárko, tak jsem si říkal, že by se tam vešli krajty 2. Tahle myšlenka mě samozřejmě nabudila k přemejšlení nad koupí druhého hada. Nejdřím jsem myslel, že bych zkusil chov, ale myslím, že to je poměrně trnitá cesta bez zaručeného výsledku, ale zkusit se má všechno. Potřeboval bych tedy poradit jak poznám samečka od samičky u Regiusky, abych náhodou nezakoupil stejné pohlaví. Chtěl bych si udělat takovou radůstku vk vánocům. Doufám, že někdo poradí. Chov nastuduju to se ví. Období sucha jsem Julče už zahájil, rosím jen trošičku, aby nebyla úplně jak na poušti. Akorát mě překvapuje, že se schvává do nejchladnějšího kouta terária, řekl bych, že tam je i nejvlhčejc, vůbec tam nerosím a podklad je pořád navlhčenej. Mám kůru, takže se dá předpokládat, že táhne vodu spodem třeba, ale že se Julče nejvíc líbí tam, tak z toho jsem překvapenej. No čekám každým dnem svlek, tak uvidíme, jestli se v novém prostředí svlékne tak pěkně jako ve starém terárku. Díky a zdárek

loading...

Jo osondovat, když jsem ji kupoval ve zverimexu, tak to nikdo nevěděl, byli to odpborníci na prodej a ne na zvířata, jestli někdo chápete co myslím. já myslel, jestli se to nedá poznat doma, teďka jsem ji stěhoval, a nechce se mi ji zase tahat 20 km autem k doktorovi. Ale asi mi nic jiného nezbyde

Ve zveru dost "odborníků" známe taky. Perličky jako v debatě o regiuskách "počkejte až vyroste a bude mít 5m" o korálovkách "né,jedové zuby pane nemají,ty se jim vytrhávají,než je sem přivezou atd. O chovných podmínkách některých zvířat radši nemluvit. Doma - doma můžeš jen tipovat podle ocasu. Jenže to je opravdu je tipování. Jestli chceš vědět,tak sondovat. ;-) Pošli kdyžtak fotky ocasu. Na mail,pokud jsi nerozlouskl vkládání fotek a můžeme tu veřejně tipovat. Alespoň se něco bude dít. ;-) Každopádně pokud chceš dopárovat, tak nech osondovat. ;-)

Tak u regiusek je to na pohled takřka nemožné nebo alespoň hodně nezřetelné, zvlášť jen podle fotky. Samci mají trochu větší drápky u kloaky. Sondování taky není úplně jednoduché, protože regiusky mají silné svaly v ocase a někdy je problém sondou proniknout a navíc ten rozdíl není, stejně jako u jiných krátkoocasých druhů až tak velký. Každopádně je sondování zkušenějším člověkem asi nejspolehlivější běžnou metodou. Ve vyšším věku už bývá rozdíl ve velikosti zvířat, samice bývají mohutnější a delší, ale zase to není 100%. Pokud krajta vylučuje, tak samci občas vychlípí hemipenisy, zvlášť když vylučují při leknutí, což ale nebývá zrovna případ regiusek.

Tak drápky u kloaky jsou dost vidět. Ocaásek vyfotím až bude po svleku, už ji nechci rušit. Teďka jsem ji stěhoval, tak si toho užila dost. Napište někdo mejlika na sebe, zkusím poslat ocásek někdy teda. V pondělí zkusím zavolat tomu veterinářoj do HK jestli dělá sondu. Díky a zdárek

Nazdárek lidi, tak svlíkaní Julči dopadlo nakonec na draka. Svlíkla jen hlavu a zbytek se jí trhal a nešlo jí to, tak jsem použil osvědčenou techniku do mokrýho hadru jsem ji zabalil a vše proběhlo v pořádku. Je mi to divný, přitom jsem vlhčil víc než dost a vlkost byla opravdu velká, skoro 90%. Tak jsem teďka zvědavej na krmení v novém prostředí. Zdárek