Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončíci versus cvrci

četla jsem že gekončík noční sežere 14 cvrčků denně,je to možné?A kde jich tolik berete?Přemýšlím o chovu těchto krasavců ale mám strach z nedostatku přísunu cvrčků.Kolik si jich koupíte do zásoby aby Vám co nejdéle vydrželi ...Chtěla bych chovnou skupinku 1samec,3samičky.

Dospělí se nekrmí denně a těch 14 cvrčků je poměrně hodně, pokud se tedy nejednalo o menší velikost cvrčků. Mě jich brali tak 5-8 ks na 1 krmení a 1 gekončíka a krmil jsem cca 3x týdně, občas jsem jim to zpestřil sarančaty a jiným hmyzem (v létě) a na podzim a z jara občas moučňáci nebo zophobasy (tak 1x 3 týdny) nebo holátko myši (taky tak maximálně 2 ks za měsíc). V zimě jsem tak měsíc a půl zimoval, takže to nežrali vůbec. Více cvrčků najednou za přiměřenou cenu lze sehnat buď na terarijních burzách nebo si je nechat poslat od firem zabývajících se chovem a distribucí krmného hmyzu (většinou posílají minimálně 1 l), např. Acheta, M. Kober nebo Terrins aj. Pro skupinku 4 gekončíků vám, ale bohatě stačí na měsíc tak 200 cvrčků, což je v případě domácích tak 2 dcl a banánových tak 3 dcl, takže lepší je asi jednou za měsíc až dva na burze sehnat 0,5 l středních cvrčků a ve vyšší hladkostěnné nádobě je držet při pokojové teplotě a postupně zkrmovat. Pro informaci o cenách 1 l stř. cvrčků stojí asi 500-600 Kč. Ceny a kvalita cvrčků ve zverimexech jsou nesrovnatelně horší, ale když není zbytí, tak je to taky řešení.