Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pohlaví

Ahojky. může mi někdo poradit jak nejlépe poznám pohlaví hroznýše královského?? mimo to abych musela na veterinu :-D máme se ségrou každá jednoho cca stejně staré, ale každý má jinou velikost tak by jsme chtěly vědět co kdo máme ;-):-D

loading...

No tak jim mrkněte na kloaku, po stranách mají takové drápky, samci je mají většinou o dost nápadnější tak okolo 1 cm dlouhé, samice jen pár mm, většinou jsou vidět jen takové špičky ne delší než 2-3 okolní šupinky. Není to 100%, ale dá se to, pokud budou mít hodně rozdílné, tak by mohlo jít o pár. Pokud jsou stejně staří, tak samice bývají delší a mohutnější než samci. Jinak samozřejmě nejjistější je osondování.