Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dubové štěpky(udržení vlhkosti)

Čáu,používáte dubové či bukové štěpky někdo jako podklad?Mám to v teráriu pro korálovku(L.t.h.t.) a zdá se mi že ani čestějším rosením nemůžu dosáhnout vyšší vlhkosti.Jak to řešíte vy?Asi to budu muset stejně vyměnit.

Ahoj, smíchej dohromady bukové štěpky s rašelinou. Ideální substrát, který drží vlhkost a neplesniví. Samotné štěpky buď vyschnou nebo ve vlhku plesniví. Štěpky:Rašelina v poměru 1:1. Ještě do toho občas zamíchám rašeliník, co mi zbude po snůškách. Na zimu do toho přidávám ještě hobliny, je to potom takový prodyšný substrát a hadi se v něm zahrabávají a vegetují. m.

Já mám rašelinu a je nejlepší ..... měl jsem bukové štěpy - vlhkost se nedala udržet a plesnivělo to. Pak jsem dal lignocel, ale chtěl jsem krmit v terárku tak teď mám rašelinu. Verdikt: Kup tu rašelinu ..... vypadá to přirozeně, držíto pěkně clhkost, je levná, prostě super (poradil mě to krokodýl (dík krokouši :puff:))

Já teda nevim. Ač jsem ortodoxní "lignocelista" nechal jsem se zlomit a koupil tu rašelinu, páč jí hodně chovatelů vychvaluje až do nebe, ale popravdě jsem z toho jaksi na rozpacích. V první řadě mě hněte že práší jak kráva. Jemnej prach se usazuje všude. A že by se oproti lignocelu nějak méně lepila jsem si taky nevšim. Jedinou výhodu vidím v tom že je rašelina o dost levnější než stejné množství lignocelu. Asi se pokorně vrátim k lignocelu :puff: