Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dubové štěpky(udržení vlhkosti)

Čáu,používáte dubové či bukové štěpky někdo jako podklad?Mám to v teráriu pro korálovku(L.t.h.t.) a zdá se mi že ani čestějším rosením nemůžu dosáhnout vyšší vlhkosti.Jak to řešíte vy?Asi to budu muset stejně vyměnit.

Já mám rašelinu a je nejlepší ..... měl jsem bukové štěpy - vlhkost se nedala udržet a plesnivělo to. Pak jsem dal lignocel, ale chtěl jsem krmit v terárku tak teď mám rašelinu. Verdikt: Kup tu rašelinu ..... vypadá to přirozeně, držíto pěkně clhkost, je levná, prostě super (poradil mě to krokodýl (dík krokouši :puff:))

Já teda nevim. Ač jsem ortodoxní "lignocelista" nechal jsem se zlomit a koupil tu rašelinu, páč jí hodně chovatelů vychvaluje až do nebe, ale popravdě jsem z toho jaksi na rozpacích. V první řadě mě hněte že práší jak kráva. Jemnej prach se usazuje všude. A že by se oproti lignocelu nějak méně lepila jsem si taky nevšim. Jedinou výhodu vidím v tom že je rašelina o dost levnější než stejné množství lignocelu. Asi se pokorně vrátim k lignocelu :puff: