Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta tmava, špatně se svlékla a má ocas do krve... prosím poraďte co s tím...

Zdravím, špatně se mě svlékla 4letá krajta tak že si sedřela více vrstev kůže než je zdrávo, nejhorší je to od konce 15cm kde ho má krvavý z vrchu a není pod tím vidět mřížkování ani jen bílej podklad a dalších 15 cm je jakoby zbobtnalý a pod tím jsou taky stopy krve, ta kůže je tam jako nadzvednutá a na dotek je to asi velice bolestivé protože řádí když se jen přiblížím k tomu místu. co na to dát??? jako stříknout ji na to septonex tak zboří celej byt, nevím jestli to namazat třeba framikoinem nebo prosím poraďte!!! díky moc

To vypadá, že byl už zanedbaný nějaký svlek před tím nebo spíš dva, a krajtě tam přischla stará kůže a teď se to ztrhlo. Chce to určitě hygienický podklad, pokud je na ocase stará kůže tak by ji to chtělo sundat (po odmočení), ocas 2x denně vykoupat v roztoku betadinu (1:10) a možná i pokud by to nějak pracovalo pokrýt antibiotickými kapkami, na mokvavé otevřené rány např. denně pokapat gentamycin a floxal. Možná bude ale stačit jen koupání v betadinu. Bez toho, abych to viděl těžko přesně radit. Pokud bude vše bez komplikací, tak by se to mělo po 2 až 3 svlecích úplně zhojit. Bylo by asi dobré to ukázat a konzultovat s nějakým lepším veterinářem.

děkuji za radu a ten betadine když ho naředím tak to tím spíš pomažu než ji v tom nějak koupat, má to na tom konci opravdu hodně stržený a asi to bude pálit maličko... mám ten roztok doma tak to zkusím potřít, může to přijít přímo na to ¨živý ¨??? děkuji...

ok už jsem to udělal ale mooooc se ji to nelibilo držce jedny a tak jsem ji jednou rukou držel za krkem a druhou natíral ale tam jak to má pořád překryté vrstvou kuže tak pod to se nijak nedostanu tak by se měla ted nějak svlékat tak pak k tomu bude lepší přístup. každopádně udržet 4 m dlouhou 22kg žížalu když ji to fakt pálilo byla docela show...::)