Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lákavá ponuka

Velmi ma láka ponuka hadov Elaphe moellendorffi od fy ZooPet , samozrejme že som si vedomi rizika . Chcem to preto prediskutovat z niekym kto má skusenost s tymito hadmi z importu , či sa niekomu uspešne podarilo aklimatizovat tieto užovky na podmienky v zajatí a dlhodobo ich chová ,prípadne sa mu podaril odchov .Budem rád za každu radu ,čoho by som sa mal vyvarovat . Dakujem

Tady si myslím není nad čím váhat, dokud je z čeho vybírat, i kdyby byla 50% ůmrtnost, tak je to bezkonkurenční cena. Dneska jsou importy velmi rychle v Evropě, ale je otázka, jak dlouho a v jakých podmínkách byli v Číně. Ale nemyslím si, že když si vybereš jedince na první pohlad zdravé a v dobré kondici, tak by byl v dnešní době až takový problém s aklimatizací, zvlášť, když se dodrží vhodné teplotní a další podmínky. Osobně bych mít zrovna dostatek financí klidně do dvou tří párů šel.

No to bych mohl zjistit, my je máme v zázemí taky, akorát teda jen dva samce, ale to už je odchov z Jihlavy. jinak letos v AT (září,říjen/07) o nich píše Ivo Růžička poměrně obsáhlý článek ve starších AT Jiroušek (Jihlava). Každopádně se jedná o druh, který ačkoli žije v poměrně teplých lokalitách, kde v letě není výjimkou přes den 30 st. a v zimě v nejchladnějším měsíci lednu je teplota v místech jejího výskytu okolo 12-18 st., vyžaduje denní teploty nižší 20-25 (v noci okolo 20), v zimě průměrně 15-18. Jelikož žijí na okrajích a uvnitř jeskyní, nemají problém, udržovat nižší teploty i v horkých měsících a také vyžadují poměrně vysokou vlhkost. Samotný chov není u aklimatizovaných a odchovaných jedinců problém, ovšem rozmnožování to je větší oříšek. I když je to také dáno nedostatkem jedinců mezi chovately. U importů bude největším oříškem právě aklimatizace a "boj" s parazity. Výhodou by mohlo být to, že se jedná o středně velké nedospělé jedince, kde bývá aklimatizace o něco snazší než u dospělých zvířat.

No kupil som samičku z odchovu , vsadil som radšej na ,,istotu" bude doma v nedelu . Možno skusim risknut kupit samca z odchytu a hady budem držat extra , každého v inej miestnosti z dovodu karantény . Trus dám na vyšetrenie ,aby som zistil prítomnost parazitov a zabespečil prípadné odčervenie ( prípadne inu liečbu ). No radšej by som kupil aj samca z odchovu ,ale momentálne žiadny nie je k dispozícii .Držte palce aby všetko dobre dopadlo ;-)

Zdravím vo spolok , tak samička E.moellendorffi NZ 07 od Iva Ružičku je doma :-D Je to síce 40 cm červík ( žížala ) ktoru treba ešte násilne rozkrmovat ,ale je to paráda . Dostal som do nej 2 malé holíčatá a dufam že sa za pár mesiacov chytí aj sama . No a videl som na Brnenskej burze aj tie meollendorffi a mandariny od ZooPetu ,::) musím povedat že na prví pohlad vyzeraly velmi biedne . Vychudnuté na kost , trojholníkovyty tvar tela , trčala im až chrbtica (páter ) .Som rád že som nakoniec nešiel do toho odchytu , myslím že na 95% by to boly vyhodené peniaze . Samca NZ 05 budem mat o tyžden , tak potom sa ,,pochválim" a pridám aj neaké fotky . Držte palce s chovom :puff: