Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rady k vodní želvě

Lidi, co tak všechno potřebuju na chování vodní želvy? Jak musí mít velký akvárko? A jak často se asi musí čistit? A můžou s ní bejt rybky? Nebo aspoň takovej ten tvor jak cucká po stěnách akvárka a čistí to tam?

Popravdě ani nechci tu, kterou má každej.. Mám raději individualitu... Ale pořád mi moc nikdo nějak neodpověděl.. sice to moc není zvíře do terárka, tak to trochu chápu, ale tak stejně, no.. pořádně nevim kam se zeptat, no..

Me prijde zcestny takhle uvazovat, ale kdyz to vezmes logicky, tak u zelv to co "nema kazdej", bude bud mit nejakej zadrhel nebo to bude zvire vzacny, ohrozeny, nesnadno chovatelny a dostupny a hlavne taky dost drahy. Pokud je to tvoje prvni zelva, tak urcite doplati na nektere chyby ktere udelas. Kazdej kdo zacina nejake udela, neb mu chybi zkusenosti. Proto je naopak lepsi poridit nejakou beznejsi, i z toho duvodu ze je spousta dalsich, kteri mohou s chovem poradit. Zvire je zivej tvor a myslim ze k chovu by se melo pristupovat s otevrenym srdcem a ne danym postojem. Na tenhle postoj doplatili treba Pitbulove. Kazdej kdo se chtel blejsknout, tak si ho poridil a vytahoval se s nim. Pitomci je tahali na diskoteky atd. To, že ale potřebujou tvrdou ruku a mraky casu to už většinou panacci nesplnili. Pak nastala všeobecna vlna nevole proti nim, ne z duvodu ze by za to Pitbulove mohli, ale protoze panacci nevedeli co s nima. Pravda u zelvy to tahle viditelne nikdy nebude. Ta prostě odejde do vecnych lovist a bude po parade. Ale na druhou stranu lepsi kdyz odejde faremne odchovana, nez nejaka ohrozena. Ale nechci te od chovu odradit. Jen nejdriv nastuduj nejakou literaturu a pak vybirej. Zelvy jsou fakt bezva.

Naprosto souhlasím!!! Nejdříve nastudovat a potom pořídit. Já s přítelkyní začal tím, že se našla v rybníce T.S.Elegans, asi po dvou letech přibyli 2 Sternoterus Odorathus a po dalším roce a docela velkým studováním jsme pořídili Apalone Spinifera. A to je opravdu radost pohledět, hezčí želvu jsem nezažil. Ale taky se o ní musí člověk starat, není to tak jednoduché na chov jako nádherná nebo klapavka. Ale stojí to za to.;-)

no když si koupíš malou želvu tak se čistí malo často.asi tak jednou za 4-5 měsícu ale poté zaleží na věku já mam želvu od malička.už 10 let a nyni musím čistit kaží druhý týden.Akvarko by mělo být asi tak 25 na 40.Výška vody Asi tak kdýž se natahne aby dosahla na hladinu.

nyni musím čistit kaží druhý týden

pořádnou nádrž, 100 l vody, venkovní filtr a čistíš jednou za 2 měsíce a to jenom filtřík;-)

Akvarko by mělo být asi tak 25 na 40

::)doufám, že ne pro tu desetiletou

Výška vody Asi tak kdýž se natahne aby dosahla na hladinu.

mno, může být i víc, hlavně aby želva nechodila po dně, nechce se jim pak plavat, mrškám...

A můžou s ní bejt rybky?

No tak záleží, co to bude za želvu, jak bude velká ona a nebo naopak ryby.Vzhledem k tomu, že pro tebe bude nejlepší si pořídit Želvu nádhernou, která si rybky s radostí dá.Kdyby sis koupil ještě malou, tak rybky s ní byt můžou, ale postupem času, kdy želva vyroste, už to není reálný.Také záleží na velikosti akvaria.

PS:
Před pár rokama jsem dostal Čichavce a dal jsem ho k želvám, kterým měl posloužit jako potrava, ale zajívamý bylo to, že po nom vůbec nešly a to vyustilo v to, že rybka už se želv ani nebála a normálně si s nima plavala.To všechno trvalo cca rok, než jedna želva neodolala, když jí rybka odpočivala u tlamy.Nakonec mi ji bylo i líto:-)
weyn

jestli chceš nějakou želvu pro začátečníka, ale ne elegansku, kup si želvu mapovou graptemys kohni nebo graptemys pseudographica - mají stejné nároky jako elegansky, dají se občas sehnat ve zverimexu, jsou faremní, ale moc lidí je nemá - navíc, když budeš mít štěstí na samečka, tak nevyroste víc než 12cm, samičky jsou ale údajně dost velké - prý i 35cm, ale moje největší osmiletá má jen 16:-) tyto želvy jsou snášenlivé a nenáročné, je možné chovat jich víc pohromadě

z těch méně náročných jsou malé ještě klapavky, ale ty jsou dost kousavé - takže asi spíš chovat jen jednu