Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Žabky

Zdravím, chybí zde vlákno pro vkládání žabích fotek, tak ho zakládám...;-)Doufám, že nejsem sám kdo chová tahle zajímavá a krásná stvoření a že tu bude fotografií stále přibývat...;-)

Já tedy začnu s několika fotografiemi mých listovnic červenookých - agalychnis callidryas:

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/3-2 .jpg]

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/5.j pg]

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/4-2 .jpg]

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/2-2 .jpg]

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/1-2 .jpg]

Ahoj , podarilo sa ti ich už rozmnožit ? Ja chovám skupinku 1,4 dospelé 2 ročné kusy . Striedavo napodobnujem obdobie sucha a obdobie daždov . Samec sa občas večer ozyva krrrkaním , ale k páreniu a kladeniu vajíčok zatial nedošlo . Možno je chyba že mám len 1 samca a chyba mu ,, konkurent" aby sa správne ,,naštartoval" . Alebo jednoducho samice ešte niesu pripravené . Musím si hold počkat ;-)

Zdravím, já chovám 2,2,1. Samci a samice jsou asi 2 roky staré a té 5. žabce bude necelý rok. Jinak ty dvou roční kusy jsem koupil nedávno, takže se mi zatím odchov nepovedl. Momentálně se ale snažím napodobit období sucha a začátkem ledna bych chtěl nastartovat období dešťů, takže i období páření. Jinak samce zatím nemám ve společném teráriu, ale odděleně a téměř každý večer se několikrát ozvou. Brzy však budou mít nové terárium, ve kterém tedy budou 2 páry a tedy oba samci by měli "konkurenci", takže by měli tendenci se navzájem předhánět v kvákání a tak doufám, že by snad i mohlo dojít k páření. Jinak tu roční žabku mám na prodej, tak kdyby měl někdo zájem, stačí se ozvat...;-) Já být Tebou, tak bych přikoupil dalšího samce aby právě měl toho soka, možná že by to k tomu páření dopomohlo...;-) Jinak ty žabky máš z odchovu nebo se jedná o import?

Tak já teda využiji toho, že je téma nazváno jen žabky, a pochlubím se se svými drápatkami :-[:-). Jsou to taky takoví chameleoni, mění barvu podle podkladu. Tady jsou žabičky na světlém štěrku:

[http://img504.imageshack.us/img504/4168/nadomekuki4 .jpg]

[http://img177.imageshack.us/img177/5480/patvlevoama tvpravohm6.jpg]

A tady na tmavém. Na té druhé fotce je i jeden z mých dvou nových albínků :-D

[hbetfe0.jpg]

[http://img164.imageshack.us/img164/9600/odpoinekuo5 .jpg]

najprv som ju krmil svrckami a cervami, neskor som musel prejst na holicata, kedze jej to nestacilo. teraz je uz tak velka ze v pohode zvlada stredne velke mysky. Zabije ju uplne jednoducho, jednym cvaknutim mys chyti(stlaci a omraci) a konzumuje. Celuste ma vazne silne! Uz ma raz rafla. Travenie jej trva necely tyzden.

jj moc děkuju aspoń někdo odpověděl...ty máš jakej druh?myslíš že by vydrželi dospělci tak týden nejest,aniž by jim to nějak ublížilo či dokonce ohrozilo na životě?můžu se ještě zeptat jaké máš rostlinky u těch žabek,pro mě by asi nejspíš byli ze začátku vhodnější nějaké méně náročne rostliny..?!a poslední dotaz jak bych to teda měl přihnojovat??když to budu mít v těch květináčkách tak stejně když to pohnojím tak ty žabky tam můžou vlézt a to by asi bylo potom špatný když by se jim na tělo dostalo to hnojivo..uvažoval sem že bych pro lepší růst rostlinek dal tu žárovku : Žárovka Repti Glo 10 UVB 13W nebo Žárovka Repti Glo 2 UVB 13W + jednu na vyhřívaní s UVA asi 25w taky od reptili...

co se týče ještě těch žabek tak co sem se dneska tak díval na burze a netu tak mě zaujali tyto žabky:dendrobates auratus
leucomelos
phrynomerns resinifexttix
phyllobates vittatus
-něco málo mám o těchto druzích zjištěno,ale ještě musím hodně sbírat informací než si na to troufnu...doporučil bys mě některy z těchto druhů??děkuji

a ještě jeden dotaz a to ohledně toho zimování...zimují všechny žaby nebo jen některé druhy??je to podobné jak u hadů nebo stačí vypnout třeba jen osvětlení??a šlo by to i bez zimování nebo je lepší zimovat na chov je mít nebudu takže bych třeba nemusel zimovat?mnohokrát děkuji

ja jeste nic nemam ..ale chystam se koupit kaloula pulchra
pro pralesnicky by to chtelo umely dest a octomilky..
..a harlekynka by tyden vydrzela urcite :-x ale co roseni?
...to hnojeni bude opravdu problem
kytky mam:
fittonia(nenarocna)
hylocomium(nenarocna)
ant hurium
callisia
a pak jeste takovou baheni travu a kapradi....
ty zarovky asi nebudou uplne nej..na kytky sou dobry zarivky (mam osram 20W a kytky pod tim jedou krasne)
nebo specialni svetla (zarovky s fosforeskujicima kloboukama)
...u hodne zab nejde o klasicke zimovani ale o simulaci sucheho obdobi, po kterem se zacinaji zabky mnozit 8-)

U těch žárovek píšou že prý sou vhodné do terárií kde sou živé květiny že mají to UVB a ty různy složení denního světla aspoń takhle to tam píšou...co se týče rosení tak bud´ tam nainstaluji mlhovač nebo rozprašovač.takže dalo by se z těch druhů co jsem uvedl mě něco doporučit nebo jsou to žaby spíš pro zkušenější??cos myslel tím umělím deštěm?a ještě by měli ty žabky splńovat jednu podmínku a to pač bydlím v takovým paneláku,že v létě je v místnosti i kolem 30°C tak aby jim to nevadilo což jak sem se díval tak většině vadí...!!

hym-tak u těch pralesniček je uvedeno že prý snesou i větší teploty zase záleží jak kterej druh že,ale jak to teda dělají jiní co je mají pochybuji ži jim to nějak chladí nebo něco podobnýho?!ta Heterixalus Madagascariensis je taky velmi pěkná,ale nemůžu o ni najít žádné info na netu ty je taky chováš??mohl bys mě k nim něco napsat nebo víš ještě o jiném druhu,který snáší višší teploty??dají se tyto žaby běžně sehnat nebo je to problém a jaká je u nich cena?!
me-a ha jj už chápu,..jak to budeš dělat v létě ty s teplotou aby se ti tam neuvařili?? děkuju..

FILIP - Na českém netu toho opravdu moc není, něco málo se dá najít ve světě. Kupoval jsme je spíš jako doplňkové vedlejší zvíře do terárka k Phelsumám Laticauda. De fakto jsem je ani množit nikdy nechtěl, ale o to se postarali sami, jsou v zarostlém teráriu se zmiňovanéjma phelsumama, kde přední pás je oddělaný a naplněný vodou. Hlavní plus vidím v jejich tichém cvrdlikání. Měl jsme ještě Hyla cinerea, ale pro jejich noční hlasité projevy jsme je musel dát pryč.

Letní teplota jim nevadila, tam kde odešli dendrobátky vydrželi. Ale horní hranici jsem na nich opravdu netestoval (panelák pod střechou, v létě se pohybovala teplota v místnosti i kolem 35 stupňů). Kolik bys jich chtěl? Několik jich mám po metamorfoze a pak tam mám ještě pulce.

no tak teprv budu zařizovat nádrž takže ještě to chvilku potrvá a taky si ještě na žabky asi netroufnu přeced jen než sem si pořídil 1 hada tak sem se o něho zajímal skoro půl roku...a nevíš bívají k dostání nebo jsou málo?ja bych chtěl tak asi 2-3 no taky ani nevím jak budou velké (ty žabky) térko bude asi 45x45x60 od exo-tery.ty seš odkud a kolik bys chtěl asi za kus??já jsem z Brna...mohl bys mě napsat aspoń základní ifo o nich??jako teplota,vlhkost,velikost a vhodná vel. tera. Co říkáš na ty žárovky jak jsem dole uvedl...právě to tera od tý exo-tery tvoří na hoře jen sít´ takže je tam dobrý větrání a na to se dá dokoupit takovej kryt kterej do asi do půlky zakryje a do něj se dají dát právě ty zmińované žárovky 2x 26W..tak že bych už nemusel instalovat nějak složitě ty zářivky které jsou navíc hodně dlouhé ..nejmeší je mám dojem pouhých 8W a ta trubice už měří kolem 35cm,takže do toho tera 45x45 moc nevihovují...pokud mě nezbide nic jiného tak budu muset koupit jinačí rozměry a nějak tam instalovat ty zářivky což se mě moc nechce!proto se ptám zda by stačili ty již zmińované žárovky které jsem uvedl dole?!asi je toho ted´ na tebe (vás) hodně,ale hodně mě tyto věci zajímají abych neudělal nějakou chybu,taky to zrovna není leváa záležitost,tak že bych nechtěl si nakoupit tera a všechno do to ho a pak zjístit že se třeba těm kytičkám vůbec nedaří...mockrát děkuju

Mozna uz pisu dost pozde ale aspon neco. svoje 4 zabky phyllobates vittatus jsem si koupil u chovatele v brne mozna ste uz o nem slisel menuje se Makovec. Ma tam hromadu druhu a variet hlavne auratek. Doporucuji bud ty auratky nebo vittatusky, protoze jestli se je chystate mit v pokoji kde travite hodne casu tak bys te se z dospeleho samce leucomelasky za nekolik dni zblaznil, ale jinak to nejsou nijak narocni zivocichove az na krmeni. Doporucil bych vam si aspon na pul roku poridit pakobylky nebo strasilky aby jste zistil jestli mate na takova zvirata trpelivost, protoze to neni jako nasypat akvarijnim rybickam krmeni, ale musi se se starat i o krmeni a jestli je chcete krmit octomilkama tak je musite mit v nakem neobydlenem pokoji protoze neprijemne zapachaji a uz tak 3 tydny pred nakupem zalozit nasady. Nashledanou, at se dari doufam ze sem ten roman nepsal zbytecne a vy ze je uz nemate, Karel Palenik

Ahoj, krásné žabičky, těší mě, že se taky někdo zajímá o žabky, o mě si každý myslí, že nejsem normální, když mě žáby fascinují. Chovám asi od března kuňky východní, teď už mám 3, ale asi jsou to všechno samice :-/ i když kuňkají často. Chtěla bych vědět, kolik je potřeba samců a taky bych potřebovala poradit se zimováním, jsem laik, tak mi to prosím někdo vysvětlete jako blbečkovi, děkuji. A jěště kdyby někdo mohl poradit s chovem Rosničky harlekýn, pokoušela sem se je chovat, ale bohužel uhynuly.:.(

Ahoj,
krásná žabka...kolik jich máš?
chystáš se je množit?
v Ládví bývá pán co prodává velikánský pulce (cca 7cm) kassinek za 50.-
nádherný žáby
přidám: rohatka Cranwellova (Ceratophrys cranwelli)
[http://i2.photoblog.com/photos5/38843-1225535462-0- l.jpg]
začal jsem s lamisilovou lázní-účinným lékem proti chytridomykóze
[http://i2.photoblog.com/photos5/38843-1225653112-0- l.jpg]
s rousnicí

u nás ještě nebylo toto plísňové onemocnění oficiálně zaznamenáno, pokuď vím...jestli o tom někdo ví víc ať mě prosím informuje
byla zaznamenána v Německu...díky nedbalým importérům a velkochovatelům se nenápadně dostává do celého světa.. v 80. a 90. letech se 2/3 známých druhů žab dostaly díky této nemoci na pokraj vyhynutí...projevuje se malátností žáby ..nejčastěji se obrací na záda...těžce dýchá...vypadá jakoby vyčerpaně...někdy jakoby zesvětlá a často se svléká z kůže
..nedávno objevená účinná látka proti nemoci(prevence nemoci) je terbinafine hydrochloride.

Ahoj
mám celkem čtyři kusy, z toho dva samce a dvě samice chystám se jim pořídit nové a větší terárium pak by se dalo uvažovat i o nějakém experimentu s rozmnožováním.
Co se týče těch pulců musí to bejt super si odchovat vlastní žabí miminko.Jsem v podstatě začátečník a tak obdivuju každého kdo dokáže nějáké žabky rozmnožit a následně z nich odchovat životaschopné jeďince.:))

Ahoj,
jak psal Cejna výše, hodíš cvrky do krabičky s vitamíno-minerálním práškem, zatřeseš a podáváš.
Já mám vit-min. přípravek Roboran H, vitamítové kapičky Reptilin a minerály HerbaMed.
[http://i3.photoblog.com/photos/38843-1226847172-0.j pg]
Jihoasijská ropucha (Bufo melanostictus)pár(samička dole)

Existují minimálně 3 firmy co se zabívají mimojiné dovozem žab: animalfarm, zoopet a goniatit - žabky nejsou drahé, ale jedná se z 90ti ne-li ze 100% o importy z přírody tedy i s tím spojená rizika. Žádné speciální stránky v češtině s inzercí žab odchovaných v zajetí neznám. Pralesničky a kuňky se objevují v inzerci na ifauně, o jaké žabky máte zájem?