Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kassina nezere

Ahoj, mohl by mi nekdo poradit. Pred nedavnem jsem si koupil pulce zaby kassina maculata, krasne u nich probehla metamorfoza, ale od te doby neprijimaji potravu. Nabizim jim male cvrcky, zkousel jsem to i s moucnymi cervy, ale nic, vubec se jich ani nedotkly. Jsou to krasne zaby, nerad bych o ne prisel. Co jim mam dat, aby zacaly zrat? Dik. K.

Ahoj diky za rady, vypada to, ze pomalu zacinaji zrat. Ja abych rekl, tak moc zkusenoosti s nimi nemam, spise s vodnimi zabami, ale je mi jasne, ze nitenky zrat nebudou. To ani nezkousim a zkouset nebudu. ALe fakt, asi zacinaji zrat cvrcky, protoze jsem nasel uz 4 vymesky. Jinak to prostredi, mam tam kameny a umele kvetiny zeleno cervene barvy, cvrcky jim tam hazim zive, maximalne 5 kusu najednou do te travy, kde jsou take kassiny schovane, v terarku maji i misku s vodou, do jedne jsem dal i prave ty patentky, ale tech se ani nedotkly. Potiz s potravou je, pokud tedy bydlite v Praze, preci jen rypat se nekde na Petrine.. no uvidime, uz to bude asi dobre.

Napiš v jakém prostředí je chováš.V přírodě jsem je nacházel spíše v sušších lokalitách,zdržovaly se pod kameny a v trouchnivých kmenech,kde požíraly hlavně termity.Podobně jako žáby rodu Hemisus.
Je škoda,že teď v zimě se těžko schání jiný hmyz na rozkrmení.Ale i teď v zimě,pokud máš trochu času,najdeš v lese pod kůrou atd. různý hmyz,kterým by jsi je mohl rozkrmit.Snad by si pak zvykly i na cvrčky.