Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vejcožrout africký

Zdravím,
podařilo se mi narychlo sehnati mládě tohoto hádečka, sháním ho už nejméně 10 let, dá se velice špatně sehnat a tak jsem najednou úplně nepřipravený. Budu vděčný za rady k jeho chovu jako například jak často podávat křepelčí vejce, co vitamíny, terárium Atd.

Co se týká mláďat, tak běžná křepelčí vejce a zřejmě i vejce těch nejmenších japonských křepelek jsou velká. Lze použít např. vajíčka zebřiček, andulek, kanárů, vrabců atd. Později i korel. Ovšem shánění není žádná velká jednoduchost. Jednodušší je podle vzoru Petra Voženílka vejce rozmixovat a hadičkou (sondou) pomocí injekční stříkačky vtlačit úměrné množství vejcožroutovi do jícnu. Až doroste nějakých 60 cm, tak už bude zvládat i ty křepelčí.