Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadi a jejich zuby

Ahojky...ráda bych se zeptala, kdy průměrně hadovi rostou zoubky, protože já bych řekla, že moje hádě je ještě nemá...;-)

Ještě jsem slyšela, že mají hadi na jazyku cosi, co by se dalo přirovnat k radule (orgán v dutině ústní pro mechanické zpracování potravy - běžný u hlemýžďů), je to něco jako struhadlo, takže když to shrneme .... Hadi mají dohromady asi deset tisíc zubů rozložených všemožně po těle, všechny dorůstají i po jejich poškození, radulu a zkostnatělý svěrač ... Asi se dám na rybičky :D