Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadi a jejich zuby

Ahojky...ráda bych se zeptala, kdy průměrně hadovi rostou zoubky, protože já bych řekla, že moje hádě je ještě nemá...;-)

Mojí užovce jsou dva roky a teprve teď mění mlíčný za stálý. To je vždycky radosti, když najdeme zoubek. Dávám jí za každej lipánka, aby měla dost vápníku a nový zoubky jí narostly jako perličky. A čistím jí je pastou s fluorem. Když je to dobrý pro lidi, tak pro hada snad taky. ;-)

jestli je chceš spočítat tak je to uplně jednoduchý - týden nekrmit potom pohladit holátko strčit ručku k hadici ahned podle krvavých teček uvidíš jaký kolik zubů má 50 cm se dá bez problémů 300cm sebae vypadá jak práce divoký švadleny ahoj

Vy jste potfory :-D Krokodýl vám kazí zábavu, ale co chudáci lidi, co se to chtějí doopravdy dozvědět? Tohle je pokud vím poradna, ne vtípkárna. Mě taky docela zajímalo, jestli moje sinaloe už má zoubky, a ty vaše odpovědi nebyly moc uspokojivé :-D Ještě že je tu Krokodýl, který nás nenechá trápit. A teď budu všem vykládat, že vylomené zuby budou hadům dorůstat celý život pořád dokola a svedu to na werču :-D

Ještě jsem slyšela, že mají hadi na jazyku cosi, co by se dalo přirovnat k radule (orgán v dutině ústní pro mechanické zpracování potravy - běžný u hlemýžďů), je to něco jako struhadlo, takže když to shrneme .... Hadi mají dohromady asi deset tisíc zubů rozložených všemožně po těle, všechny dorůstají i po jejich poškození, radulu a zkostnatělý svěrač ... Asi se dám na rybičky :D