Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MORCATKO S.O.S.

ahoj mam doma morce, je mu rok ale posledni dva dny jenom lezi bez nalady, nevita me piskanim a vubec ho nezajima jidlo!!:.( je stedry den a ja nechci aby mi umrelo! vzdycky me radostne vitalo, skakalo po kleci, a do jidla se vrhalo! jeste chci rict ze mu trosku tece z ocicek a z nosnich direk... :(:(:( ja fakt nechci aby mi umrelo mam o nej strasny strach:!:prosim poradte mi ale co nejrychleji mi odepiste na e-mail co mam delat chtela jsem jit k veterinari ale je stedry den. odepiste prosim rychle je to dulezite je v tom zivot me Roodney!:.(

bohužel jsou morčata na plísně hodně háklivá a holá či rozškrábaná místa nevěstí nic dobrého. těžko se to odhaduje po písmenkách, mohla by to být plíseň nebo svrab na což nepomůže ani canesten. ROZHODNĚ nemazat žádným mastným krémem, který krom toho, že ucpe póry spíš ublíží než pomůže!! krém určitě ne! Je potřeba přeléčit obě morčátka, protože je velká pravděpodobnost, že ten druhý bude nakažený také. nenapsala jste, jak dlouho máte morčíky doma, někdy se "vyrazí" plíseň také stresem, nicméně se musí léčit, jako jakákoli jiná plíseň! Doporučuji radu veterináře, pokud kolem sebe nemáte ZKUŠENÉHO chovatele morčat, který s tím má nějaké zkušenosti. Hodně zdaru!;-)