Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terarium Agama Vousatá

Zdravím, chtěl bych se optat. Mám zatím 3 prťavce Agam Vousatých...
už teď jim ale začínám plánovat velké terarium, jak "hluboké" by terarium pro 3 dospělce muselo mít, pokud by délka byla 120cm? (výška zhruba těch 30-40cm).

díky za odpověď na můj stupidní dotaz :-)

Ahoj,co jsem se dočetl:pokud máš pogona barbata(agama vousatá)-pro pár postačuje velikost zhruba 110x60x120 cm,takže pro 3 kousky by to mohlo být podobné,ale jak vidíš,tak 30-40 cm výška je opravdu málo.Ale čerpám z knížek,osobní zkušenost nemám ;-).

Tak jsem zapátral a asi máš nejspíše pogona viticeps(agama australská),které se také říká agama vousatá,a tam by mohlo být to terko přibližně stejné,jak už jsem psal,jen ta výška nemusí být tolik,stačí cca. tak 50-60 cm.Trochu jsem to zamotal ;-).

ok.... já totiž, že máme doma dvě starý teraria po hadech, tak bych to předělal na "agamário" :-)
původně jsem plánoval 110x60x90 ale chtěl jsem tam takový blbůstky jako bazének a vodopád a to by pro tyhle polopouštní potvůrky asi nebylo to pravý..... takže proto bych to rád vyřešil tím po hadech a do tohohle novýho koupil něco jinýho..... ale ještě nevim co..... chtěl bych časem chovat i agamu límcovou, ale to by asi taky bylo malý pro páreček...

tak dneska jsem to přeměřoval a udělal jsem si i desku a zkusil jí dosatit na místo.....
no.... jediný, co b yna tom šlo, že ten levej horní 25ti cm canc, co tam je, by šlo prodloužit o nějákejch 15-20cm.
popřípadě mě napadlo tu stěnu u toho (ta 30cm) udělat jí šikmou, ale myslim, že je to asi zbytečný....
jinak myslíte, že 65cm na vejšku bude stačit? můžu jít až na 140cm, ale to už se mi zdá hoooodně vysoký a hlavně už jsem u stropu :-) no a pak taky nevim, jestli by to vydržela zeď s konzolema :-)
ono už i tohle bude vážit hodně přes 100kg