Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chameleon jemenský-osvětlení

:-)ahoj včera večer sem rosila terárko a omylem sem stříkla na žárovku a ta praskla ale doma máme ještě jednu a ta by měla mít taky uva záření tak nevím tady sou odkazy na ty řárovky:
Tak tůtu dáváme přes den
http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni /zarovky/hagen/2189/
a střídáme jí stouto a ta nám praskla
http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni /zarovky/hagen/2434/
no a ta praskla žárovka jsme myslely že by se dala nahradit touto http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni /zarovky/hagen/219/ .
Bylo by to možné ? po návém roce bych šla koupit tu kterou jsme požívali než mi praskla.
Změna kategorie, původně: Začínáme (GG)

Srovnatelné jsou, ale zrovna tak jsou srovnatelný s jakoukoli obyčejnou bodovkou normálně z elektra :) To, že na obal natisknou chamíka a vedle napíšou cosi o vhodnosti pro plazy nic neznamená. Je to zas jen tahání peněz z lidí. Navíc bych řekl, že i životnost těhle repti-žárovek je mnohem menší než klasickejch.

tak to hochu nemáš pravdu, pracuji ve zverimexu již několk let a opravdu to není stejné jako žárovka z elektra.takže přestaň tady šířit takové kraviny. a zrovna u chameleona je to dosti důležíté mít správné osvětlení. hmmmmmmmmm.........pokud je zajištěné teplo jinak tak je potřeba hlavně žárovku s uva i uvb a to je ta na kterou je tam odkaz jako první....

To olca zverimex: mno pokud se bavite o zarovkach typu sun glo tak jsou srovnatelne s klasickyma bodovka ( co se tyce vykonu, cena je daleko vyssi) je to jen obyc reklamni trik, spocivajici v otisknuti nejakeho terarijniho zvirete na obal zarovky...Nezlob se na mne, ale pokud ses si tim tak jista, tak se jiste zajimas o teraristiku intenzivne jako my a tudiz sledujes i probihajici mereni ruznych zarovek, zarivek, vybojek atd...A kdyz to sledujes, proc se potom ptas na takove veci jako co nachystat chamici na snusku a jak inkubovat vajicka?
IMHO: zkusenosti vetsiny z nas jsou se zverimexama bohuzel zaporne, lide co tam delaji maji vetsinou pocit, ze tim, ze delaji ve zverexu maji patent na rozum ohledne terarijnich zvirat a pak vznikaji vyplody typu: " jooo, dve mimina guttat muzete dat k sobe jen kdyz jsou ze stejneho vrhu"....Nebo co jen ja jsem videl rachytickych chamiku ve zverimexech jen proto, ze meli tyhle NAPRD zarovky a zamestnanci zverexu ani nevedeli, ze kdyz uz nemam odpovidajici svetelne podminky s UVb tak to aspon nahradim vitaminama..Nestaci cpat shity typu reptivite, na kterem nejeden chovatel odvaril cely snusky chamiku, ale je to potreba dotovat vit AD3
jsem se zas nas....al
Chovu zdar

jo a odpověď na otázku proč jsem se ptala jak odchovat chamíky, je jednoduchá, zbírám zkušenosti, nikdo neví všechno, celej život se učíš, ať chceš nebo ne. Teď už vím jaké podmínky a budu to moct poradit jiným a nebo tu použít v praxi, ale jestli to někomu dělá problémy, tak se omlouvám, ale myslela jsem že je to teraporadna....kdybych to věděla tak se na to neptám..děkuji

Olco, ale tady byla už od začátku řeč a "topné" žárovce, zdroj UVB tu nikdo nenapadal, to přirovnání k žárovce z elektra bylo tedy na místě. Chápu, že nemáš čas to pročítat, když jsi v práci a vznikají tak nedorozumění, ale v tomhle případě za to můžeš tak trošku ty - tím tě ale určitě nenapadám ;-), ale formulace "tak to hochu nemáš pravdu" je trošku nadzvedávací :-p

ok chlapi ještě jednou se omlouvám....:-pjsem ráda že se schodnem alespoň na jednom a to na té žárovce s uvb...a proč je"hochu tak špatné oslovení???""""no to je jedno..jo a jinak...chamice stále hrabe a neklade...jsem nervní už teď tak jsem zvědavá jak vydržím těch 200dní než se vylíhnou...:-|